شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل

پمپ هواده

پمپ هواده که به آن پمپ وکیوم، خلاء و بلوئر گفته می‌شود، یکی از تجهیزات پرکاربرد در صنعت است. عملکرد این پمپ بسته به مکان استفاده، متفاوت خواهد بود. در استخرهای پرورش ماهی و آکواریوم‌ها به‌عنوان دمنده و در معدن به‌ عنوان مکنده عمل می‌کند.

درهرصورت پمپ‌های هواده چه عمل تزریق و چه عمل مکش هوا را انجام دهند، موجب کاهش ذرات هوا یا گاز از یک مکان و پمپاژ به مکان دیگر خواهد شد. اگر از بلوئر برای استخر استفاده شود، پمپ ذرات هوای محیط را کاهش خواهد داد و به استخر پمپاژ خواهد کرد. در معادن نیز پمپ خلاء گازهای سمی را از محیط گرفته و به بیرون از معدن پمپاژ خواهد کرد. امروزه پمپ‌های وکیوم در سایز و اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود و مصرف‌کنندگان نیز بسته به نیاز خرید پمپ هواده را انجام می‌دهند.

خرید پمپ هواده

برای انتخاب یا خرید هر دستگاهی لازم است مواردی رعایت شود. در خرید آنلاین پمپ هواده نیز باید به نکات مهمی توجه کرد که این نکات عبارت است از:

  • میزان فشار موردنیاز: ازآنجاکه پمپ هواده در دو حالت دمنده و مکنده وجود دارد، باید بدانید پمپ توان تأمین چه فشاری را دارد. گاهی پمپ تنها به شکل هواده است، یعنی فقط دمنده و گاه مکنده است. البته به شکل تخصصی پمپ‌های خلأ در دو حالت کار می‌کنند؛ اما در حالت دوکاره فشار تولیدی یکسان نیست و باید بسته به نیاز دستگاه انتخاب کنید.

  • جرم حجمی سیال: بعد از فشار تولیدی دستگاه باید به جرم حجمی سیال توجه کنید. هرچه چگالی سیال بیشتر است، نیاز به پمپ هواده با توان بالاتر خواهد بود. البته ذکر این نکته الزامی است که چگالی گاز تابع دما و فشار محیط است؛ هرچه دمای محیط بیشتر شود، چگالی کمتر می‌شود و هرچه فشار بیشتر شود، چگالی سیال بیشتر خواهد شد. لذا در زمان خرید آنلاین پمپ هواده کارشناس فروش را از دما و فشار محیط مطلع سازید.

  • نوع سیال: گاهی گازهایی که باید از محیط انتقال داده شوند همگی دارای یک شرایط شیمیایی نیستند. همیشه باید از لحاظ رفتار واکنشی (خورندگی، اشتعال‌پذیری، سمی بودن و رطوبت‌زایی) بررسی شوند.

  • مدت‌زمان هوادهی: در بعضی از موارد نیاز است تا هوادهی به‌صورت مداوم انجام شود. برای همین نیاز است پمپی خریداری شود که در صورت کارکرد مداوم قطعات دچار استهلاک نشده و عمر مفید دستگاه کم نشود.

  • مقدار هزینه: یکی از موارد مهمی که در زمان خرید پمپ هواده باید به آن دقت کرد میزان هزینه‌ای است که باید پرداخت شود. در بازار فروش پمپ هواده قیمت‌های مختلفی گفته می‌شود، پمپی باید خریداری شود که کارایی لازم را داشته باشد.

  • توان پمپ: نیروی پمپ هواده از الکتروموتور تأمین می‌شود. الکتروموتورهای پمپ به شکل تک‌فاز و سه‌فاز در بازار دیده می‌شود. یکی از موارد تأثیرگذار بر قیمت پمپ هواده نوع الکتروموتور است. حتماً در زمان خرید به مشخصات فنی الکتروموتور دقت کنید.

انواع پمپ هواده

اگر یک سرچ ساده در گوگل انجام دهید، برای انواع پمپ هواده نام سایدچنل نوشته‌شده است که درواقع سایدچنل همان پمپ هواده است. اگر بخواهیم ازنظر کارکردی پمپ هواده را گروه‌بندی کنیم باید به این مطلب اشاره‌کنیم که اصولاً پمپ هواده خود در زیرگروه پمپ‌های جابه‌جایی مثبت دسته‌بندی می‌شود. در این نوع از پمپ‌ها با محصور کردن هوا در یک فضای محدود هوا متراکم شده و به بیرون پمپاژ می‌شود. در این صورت پمپ‌های هواده به شکل زیر تقسیم خواهند شد:

اسکرو هواده

این نوع از پمپ برای مکش یا دمش هوا از دو چرخ‌دنده نر و ماده استفاده می‌کند. این چرخ‌دنده‌ها داخل یکدیگر جفت شده و با چرخش آن‌ها هوا به داخل کشیده شده و بعد پمپاژ می‌شود. این نوع از پمپ با فشار ثابت کارکرده و موجب هوادهی یکسان در طول زمان می‌شود. از این پمپ در صنایعی استفاده می‌شود که فشار زیاد است.

فن هواده

فن هواده ساده‌ترین نوع پمپ است و از این پمپ برای تصفیه هوا استفاده می‌شود. برای عبور هوا از پره استفاده می‌شود که پره‌ها با چرخش، هوا را به سمت بیرون پرتاب می‌کنند.

روتس بلوئر

یکی دیگر از انواع پمپ هواده روتس بلوئر است و این پمپ برای انتقال هوا از لوب استفاده می‌کند؛ لوب در زمان ورود سیال دارای حالت انبساطی و در زمان خروج حالت انقباضی به خود می‌گیرد. روتس بلوئر در دو شکل دمنده و مکنده وجود دارد و از این پمپ در صنایع فولاد و اسیدسازی استفاده می‌شود.

نکته‌ای که نباید فراموش کنید این است که همه پمپ‌های بالا هم به شکل دمنده و هم به شکل مکنده عمل می‌کنند. یکی دیگر از مواردی که موجب گروه‌بندی پمپ هواده می‌شود، نوع روغنی و بدون روغن دستگاه است. در بعضی از موارد نیاز است گاز پمپاژ شده، یا در زمان تخلیه هوا به شکل خالص و بدون روغن به بیرون پمپاژ شود؛ برای همین در این‌گونه موارد از پمپ‌های هواده بدون روغن استفاده می‌شود.

قیمت پمپ هواده در سایت آبادیزل

چرا باید از سایت آبادیزل پمپ هواده خریداری کنید؟ امروزه مشاهده می‌شود بسیاری از سایت‌ها برای جذب مشتری اقدام به انتشار لیست قیمت پمپ هواده می‌کنند؛ اما آنچه مهم‌تر از لیست قیمت است، تعهد فروشنده به مشتری بعد از خرید است.

این مجموعه نه‌تنها بعد از فروش پمپ هواده بلکه قبل از فروش نیز متعهد به مشتریان خود است. شما حتی قبل از خرید می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان این مجموعه بهره‌مند شوید. انتخاب یک پمپ هواده مناسب صنعت که نیازهای مشتری را فراهم کند از ضروریات کار است. بعد از فروش نیز آبادیزل ضمن آموزش و راه‌اندازی پمپ، در صورت مشکل (خرابی قطعات، تعمیر و نگهداری از پمپ و تأمین قطعات) همواره در کنار شما است. اگر قصد خرید پمپ هواده را دارید، برای آگاهی از قیمت پمپ به سایت مراجعه کرده و در صورت نیاز به مشاوره با شماره آبادیزل تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: