شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل

کلتیواتور و تيلر

تیلر کولتیواتور یک دستگاه مناسب برای کشاورزی مدرن است. این دستگاه می تواند به خوبی در کارهای کشاورزی یاری دهنده باشد.

امروزه استفاده از تیلر باغی بسیار زیاد شده است. این دستگاه ها به علت داشتن کاربری های مختلف که به واسطه ی قرار دادن دستگاه های مختلف بر روی آن ها مقدور می شود، بسیار پرکاربرد هستند.
به کمک تیلر باغی می توان زمین را شخم زد، علف های هرز را از جای برکند، هوادهی به خاک را انجام داد، بارکشی کرد و بسیاری کارهایی دیگر که با خرید تیلر به راحتی برای کشاورزان امکان پذیر می شود.

خرید انواع تیلر کشاورزی

برای کشت اصولی نیاز است زمین کشت در چند مرحله خاک‌ورزی شود. خاک‌ورزی بسته به نوع خاک زمین و محصول متفاوت خواهد بود. در بعضی از منابع تا ده نوع خاک‌ورزی ذکر شده است و هر نوع از خاک‌ورزی با یک نوع دستگاه مکانیکی انجام می‌شود.

کلتیواتور و تیلر نمونه‌ای از این دستگاه‌هاست. کشاورزان به کلتیواتور، دستگاه تراکتور دوچرخ نیز می‌گویند. طرز کار این دستگاه بسیار آسان است و با داشتن یک فرمان 360 درجه به ‌راحتی می‌توان آن را در سطح زمین کشاورزی حرکت داد.

یک تیلر کشاورزی از سه قسمت عمده تشکیل شده است:

  • موتور؛ معمولاً از 5 تا 12 اسب بخار تشکیل شده‌اند.
  • گیربکس؛ امکان کار کردن با یک تا هفت دنده فراهم شده است.
  • چرخ‌ها؛ دو چرخ در جلو وجود دارد که قطر چرخ‌ها بسته به نوع زمین متفاوت است.

انواع تیلر کشاورزی

انواع تیلر کشاورزی و باغی

کاربرد کولتیواتور باغی بسیار متنوع است ولی در بیشتر مواقع بعد از خاک‌ورزی اولیه از دستگاه استفاده می‌شود. به این ترتیب با دستگاه کلتیواتور زمین را شخم نمی‌زنند بلکه خاک شکسته شده در مرحله اول را دوران داده و اجازه می‌دهند هوا به سطح زیرین خاک نیز برسد.

تیلر کولتیواتور بنزینی

یکی از انواع کولتیراتور، نوع بنزینی دستگاه است. این دستگاه به دلیل حجم کوچکتر و وزن سبک آن مورد توجه خریداران است. به‌ خصوص باغ‌هایی که خانم‌ها نیز در آن کار می‌کنند از مشتریان پروپاقرص تیلر کولتیواتور بنزینی هستند. این دستگاه برای زمین‌هایی با مساحت کم مناسب است. روی این دستگاه امکان نصب سمپاش، پمپ آب و تیغه زهکشی زمین وجود دارد.

تیلر دیزلی (گازوئیلی)

نوع دیگری از تیلرها، تیلر کشاورزی دیزلی است. موتور تیلر دیزلی با گازوئیل کار می‌کند. یکی از سؤالاتی که از کارشناسان آبادیزل به طور مستمر پرسیده می‌شود این است که خرید تیلر دیزلی بهتر است یا بنزینی؟ کارشناسان ما معمولاً برای راهنمایی این افراد موارد زیر را عنوان می‌کنند:

  • اگر زمین شما کوچک است، تیلر بنزینی گزینه مناسبی برای شماست.
  • اگر به دنبال هزینه کمتر انرژی هستید، تیلر دیزلی گزینه مناسب است.
  • هزینه نگهداری تیلر دیزلی، بالاتر از هزینه تیلر بنزینی است.
  • قدرت مانور نوع دیزلی از بنزینی بیشتر است و این به دلیل فرمان 360 درجه دستگاه است.

تیلر دستی

این مدل بیشتر برای باغ‌ها استفاده می‌شود. مکان‌هایی که نمی‌توان با فرمان به تیلر حرکت داد و برای مانور بهتر نیاز است با دست ماشین را حرکت داد و آن را هدایت کرد. تیلر تراکتور دستی دارای دو مدل تیغه است: تیغه فولادی که یک عدد است و برای جداکردن علف‌های هرز از زمین استفاده می‌شود و تیغه گالوانیزه که برای هوادهی زمین استفاده می‌شود.

تفاوت تیلر و کولتیواتور چیست؟

تفاوت تیلر و کولتیواتور چیست؟

تیلر تراکتور دوچرخی است که بیشتر با موتورهای دیزلی از 8 تا 14 اسب بخار تولید می شود و معمولاً در زمین های شالیزاری مورد استفاده قرار می گیرد. کولتیواتور یا کلتیواتور نیز از خانواده تیلر می باشد که معمولاً نسبت به تیلر دارای قدرت کمتر و ابعاد کوچکتری می باشد و به دلیل شباهت زیاد به تیلر به آن تیلر کولتیواتور نیز گفته می شود و با دو نوع موتور بنزینی از 5 الی 9 اسب بخار و موتور دیزلی از 5 الی 12 اسب بخار تولید می شود و مناسب برای کار در زمین های خشک می باشد.

شخم زدن با تیغه های روتیواتور اصلی ترین وظیفه تیلرها می باشد که در تیلرهای شالیزاری معمولا روتیواتور به پشت دستگاه بسته می شود بدون اینکه چرخ های لاستیکی از جای خود خارج شود ولی در کولتیواتورها چرخ های لاستیکی از جای خود خارج می شود و مجموعه محور و تیغه های کلتیواتور به جای چرخ متصل می شود.این مدل اتصال باعث می شود که کار کردن با کلتیواتورها نسبت به تیلرها سخت تر باشد چون با لرزش بیشتری همراه است.

تفاوت تراکتور دوچرخ با تیلر شالیزاری 

تفاوت تراکتور دوچرخ با تیلر شالیزاری 

تراکتور دوچرخ هایی که در بازار ایران وجود دارند بیشتر ایتالیایی هستند و از لحاظ نحوه کارکرد مشابه تیلر شالیزاری می باشد یعنی برای استفاده از روتیواتور نیازی به خارج کردن چرخ ها نمی باشد و روتیواتور به پشت دستگاه و به شافت خروجی آن بسته می شود.

تراکتور دوچرخ تفاوتی که با تیلر دارد این است که به دلیل استفاده از تکنولوژی به روزتر دارای ابعاد کوچکتری است و دارای فرمان متحرک می باشد که دستگاه را قادر می سازد که با اتصال هد دروگر به جای روتیواتور به عنوان دروگر علف،یونجه و غلات نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

تیلرها به دلیل داشتن موتور قوی تر و شاسی محکمتر و آب خنک بودن برای کارهای سنگین تر و مناطق با رطوبت بالا و گرمسیر مناسبتر از تراکتور دوچرخ می باشد.

مشخصات فنی تیلر تراکتور (تراکتور دستی)

مشخصات فنی تیلر تراکتور (تراکتور دستی)

همه تیلر تراکتورها از چند جزء فنی مشخص تشکیل شده‌اند. موتور، گیربکس و چرخ عمده‌ترین اجزاء تیلر باغبانی است.

موتور: بسیار عادی خواهد بود که فرض شود هر دستگاه برای خود یک موتور مخصوص دارد. مثلاً موتور تیلر برند استریم با موتور برند Changfa & SPC متفاوت است. زیرا توان هر موتور با موتور دیگر متفاوت است. عمده توان موتور در تیلر از 5 تا 12 اسب بخار متفاوت است. موتورهای بنزینی معمولاً تا ده اسب بخار امکان ظرفیت‌سازی دارد و برای موتورهای دیزلی توان موتور کمتر است.

گیربکس: برای انتقال نیرو از موتور به دستگاه از گیربکس استفاده می‌شود. عمده گیربکس‌ها 3 دنده هستند که دو دنده روبه جلو و یک دنده روبه عقب دارند؛ اما بعضی از گیربکس‌ها تا هفت دنده نیز دارند.

چرخ: معمولاً قطر چرخ‌ها بیانگر قدرت تیلر است. هرچه قدرت موتور بیشتر شود، قطر چرخ نیز بیشتر خواهد شد. در تیلرهای تک دنده معمولاً قطر چرخ باریک‌تر از موتورهای هفت دنده است.

قیمت تیلر دستی باغی

قیمت تیلر دستی باغی

یکی از مشکلات خریداران تیلر باغی نبود قیمت یکسان در بازار است. متأسفانه عدم ضابطه قانونی موجب شده است، قیمت دستگاه تیلر در بازار متفاوت اعلام شود. سایت آبادیزل به واسطه آنکه یکی از واردکنندگان تیلر کشاورزی در ایران است، بهترین منبع برای استعلام قیمت تیلر کشاورزی در کشور است. برای آگاهی از قیمت تیلر تراکتور با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فروش تیلر کشاورزی با گارانتی

فروش تیلر کشاورزی با گارانتی

آنچه مسلم است این است که امکان مونتاژ کردن تمام ماشین‌آلات در ایران وجود دارد؛ حال آنکه یک تیلر دستگاه کوچکی است و به ‌راحتی می‌توان یک تیلر را از نو ساخت یا قطعات اصل را با قطعات دست دوم تعویض کرد.

لذا خرید تیلر و کولتیواتور دستی باید از مکانی انجام شود که تمام قطعات تضمین کیفیت شده و ماشین نیز گارانتی شود. آبادیزل تمام محصولات خود را با گارانتی به فروش می‌رساند. برای آگاهی از شرایط با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید تیلر

سوالات متداول

در این قسمت سوالات رایجی که اکثر مردم راجع به تیلر و کلتیواتور می‌پرسند رو پاسخ می‌دهیم. پس با آبادیزل همراه باشید.

تیلر همان کولتیواتور است؟

از قدیم به دستگاهی که ادوات آن جدا از چرخ ها نصب می شده تیلر می گفتند و کولتیواتور به دستگاهی که تیغه و محور جای چرخ ها نصب می شده گفته می شده اما امروز به دستگاه هایی که ادوات آن ها جدا از چرخ نصب می شوند تراکتور دوچرخ گفته می شود و به دستگاه هایی که تیغه و محور جای چرخ ها نصب می شوند تیلر کولتیواتور گفته می شود.

آیا به تیلر کولتیواتور روتیواتور یا دروگر میشه نصب کرد؟

در حال حاظر در ایران هیچ تیلر کولتیواتوری نیست که شرکتی و وارداتی باشد و بشود این ادوات را به دستگاه نصب کرد اگر هم موجود باشد کاملا کارگاهی است و استاندارد لازم برای طراحی آن انجام نشده است گرچه اگر دقت شود تیلرکولتیواتور هایی که این ادوات را میتوان به آن نصب کرد گیربکس متفاوتی نسبت به تیلر کولتیواتور هایی که داخل ایران وارد شده دارد.

برای شخم‌زنی تیلر کولتیواتور بهتر است یا تراکتور دوچرخ؟

مطمعن باشید تراکتور دوچرخ هم راحت تر است هم بی خطر و بدون لرزش بخاطر نصب شدن جداگانه ادوات در تراکتور دوچرخ کارکرد بسیار راحتی را برای شما فراهم کرده است و تراکتور دوچرخ BCS نیز علاوه بر کار شخمزنی قابلیت این را دارد که یونجه چین یا همان دروگر بهش متصل شود.

تیلر قدرت بیشتری دارد یا تراکتور دوچرخ؟

قدرت این دستگاه ها فقط از نظر موتوری است هرچه موتور قدرت بیشتری داشته باشد دستگاه نیز قدرت بیشتری دارد و این را در نظر داشته باشید که کارایی تراکتور دوچرخ بهتر است و قدرت آن به دلیل تعداد دنده بیشتر آن قابل کنترل تر است نسبت به تیلر کولتیواتور که تعداد دنده کمتری دارد.

به تیلر های شالیزاری دروگر میشه وصل کرد؟

خیر به تیلر های شالیزاری میتوان ادواتی مثل نهر کن و گاوآهن و مرزکش و سیب زمینی درار و سیب زمینی کار و روتیواتور و تریلی نصب کرد ادواتی که جلوی دستگاه قابل نصب باشد فعلا داخل بازار ایران موجود نیست.

تیلر های شالیزاری


در ادامه صفحه لیست مشخصات و قیمت تیلرهای موجود آبادیزل را مشاهده می کنید

تيلر-تيلرھای صنعتی و کشاورزی (استارتی)Changfa & SPC

مدل قدرت(HP) مشخصات قیمت
CF 91 9 تيلر کامل استارتی بدون لوازم تماس بگیرید
CF 121 13.5 تيلر کامل استارتی بدون لوازم تماس بگیرید
CF 151 15.5 تيلر کامل استارتی بدون لوازم تماس بگیرید

تيلر-لوازم جانبی تيلرھای صنعتی و کشاورزی Changfa & SPC

مشخصات قیمت
خيش تکی مخصوص تيلر LGK125 و CF91 تماس بگیرید
خيش دوبل مخصوص تيلر CF121 و CF151 و LS220 تماس بگیرید
روتيواتور کامل مخصوص تيلر CF91 چانگقا تماس بگیرید
روتيواتور کامل مخصوص تيلر CF151 و CF121 چانگقا تماس بگیرید

لوازم جانبی تیلر

لوازم جانبی تیلر

نوع دهانه ورودی دهانه خروجی قیمت
پمپ آب "2 "2 تماس بگیرید

مدل فشار BAR قیمت
پمپ سمپاش 80-60 تماس بگیرید

مدل مشخصات عرض برش ارتفاع برش قیمت
دروگر مناسب برای سری 100 800 50=< تماس بگیرید

مدل نوع موتور نوع سوخت توان (HP) راه اندازی نوع کوپله عرض شخم زنی (mm) عرض شخم زنی (mm) تعداد دنده تعداد پره سایز چرخ قیمت
SC135-Z-E H186FA دیزل 10 استارت مستقیم 1350 120=< 1- , 0 , 2 , 1 40 12- 6.00 تماس بگیرید
ST-80 SR170F بنزین 7 هندل تسمه 800 100=< 1- , 0 , 2 , 1 24 6 - 3.50 تماس بگیرید
ST-100N SR170F بنزین 7 هندل مستقیم 1000 100=< 1- , 0 , 2 , 1 24 8 - 4.00 تماس بگیرید
ST-105G SR170F بنزین 7 هندل مستقیم 1050 100=< 1- , 0 , 2 , 1 24 8 - 4.00 تماس بگیرید
ST-105 SR178F دیزل 6 هندل مستقیم 1050 100=< 1- , 0 , 2 , 1 32 8 - 4.00 تماس بگیرید
ST-105E SR178F دیزل 6 استارت مستقیم 1050 100=< 1- , 0 , 2 , 1 32 8 - 4.00 تماس بگیرید
ST-135E SR186F دیزل 10 استارت مستقیم 1350 100=< 1- , 0 , 2 , 1 40 12- 5.00 تماس بگیرید
ST-135E SR186F دیزل 10 استارت مستقیم 1350 100=< 1- , 0 , 2 , 1 40 12- 6.00 تماس بگیرید

تیلر کشاورزی مارک Stream ساخت چین

تیلر کشاورزی مارک Stream ساخت چین

مدل نوع موتور نوع سوخت توان (HP) راه اندازی نوع کوپله عرض برش (mm) ارتفاع برش (mm) تعداد دنده سایز چرخ قیمت
HSD4S-1.2A H178F دیزل 6 استارت مستقیم 1200 50=< L-N-F-R 9.00-8 تماس بگیرید

مدل نوع موتور نوع سوخت توان (HP) راه اندازی نوع کوپله عرض شخم زنی (mm) عرض شخم زنی (mm) تعداد دنده تعداد پره سایز چرخ قیمت
HSD1G-60 H170F بنزین 7 هندل تسمه 600 150=< - 16 - تماس بگیرید
HSD1G-80 H170F بنزین 7 هندل تسمه 830 160=< 1- , 0 , 2 , 1 24 6 - 3.50 تماس بگیرید
HSD1G-80D H170F دیزل 5 هندل تسمه 830 160=< 1- , 0 , 2 , 1 24 6 - 3.50 تماس بگیرید
HSD1G-90 H170F بنزین 7 هندل مستقیم 1000 30~150 2- , 1- , 0 , 2 , 1 24 8 - 4.00 تماس بگیرید
HSD1G-100B H170F بنزین 7 هندل مستقیم 1000 100 1- , 0 , 2 , 1 24 8 - 4.00 تماس بگیرید
HSD1G-100G5 H170F بنزین 7 استارت مستقیم 1000 100 1- , 0 , 2 , 1 24 8 - 4.00 تماس بگیرید
HSD1G-105G H170F بنزین 7 هندل مستقیم 1050 100=< 1- , 0 , 2 , 1 32 8 - 4.00 تماس بگیرید
HSD1G-105 H178F دیزل 5.5 هندل مستقیم 1050 100=< 1- , 0 , 2 , 1 32 8 - 4.00 تماس بگیرید
HSD1G-105E H178F دیزل 5.5 استارت مستقیم 1050 100=< 1- , 0 , 2 , 1 32 8 - 4.00 تماس بگیرید
HSD1G-135E H186F دیزل 10 استارت مستقیم 1350 100=< 1- , 0 , 2 , 1 40 12 - 5.00 تماس بگیرید
HSD1G-135E H186F دیزل 10 استارت مستقیم 1350 100=< 1- , 0 , 2 , 1 40 12 - 6.00 تماس بگیرید
HSD3TG6.3-FCE H186F دیزل 10 استارت تسمه 1050 100=< 2- , 1- , 0 , 6 , 5 , 4 , 3 , 2 , 1 - 8 - 4.00 تماس بگیرید

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: