شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل

کارواش صنعتی

کارواش صنعتی یکی از تجهیزات شستشو است که با پاشش آب به روی سطوح، آلایندگی و کثیفی را از بین می‌برد.

اصطلاح کارواش صنعتی برای مردم کمی گیج‌کننده است. کارواش، در اصطلاح عامیانه مکانی است که عموماً ماشین در آن‌جا شسته می‌شود؛ اما در واقع کارواش نام یک دستگاه است که انواع مختلفی دارد.

کارواش صنعتی، نیمه صنعتی و کارواش خانگی مدل‌های کارواش است. امروزه برای کارواش صنعتی اسامی مختلفی استفاده می‌شود. پمپ کارواش صنعتی، واترجت، کارواش دستی، کارواش خانگی و پمپ، کلماتی است که به کارواش صنعتی اطلاق می‌شود.

کارواش صنعتی چیست؟

کارواش صنعتی یکی از تجهیزات شستشو است که با پاشش آب به روی سطوح، آلایندگی و کثیفی را از بین می‌برد. پاشیدن آب در کارواش صنعتی با فشار بالا انجام می‌شود. مکانیزم دستگاه، انتقال آب با فشار قوی و پخش آن روی سطح است. انتقال توسط پمپ انجام می‌شود. فشار پمپ در کارواش صنعتی بین 100 تا 3000 بار در دقیقه است.

موارد استفاده از کارواش صنعتی

زمانی که آب با فشار بالا روی سطح ریخته می‌شود پیوند بین مواد آلوده‌کننده و سطح را ضعیف کرده و باعث تمیزی سطح از مواد آلاینده می‌شود. از این‌رو می‌توان سطوح مختلف را با کارواش صنعتی تمیز کرد.

شستشوی خودرو

بیشترین کاربری کارواش صنعتی برای شستشوی خودرو است. ماشین‌آلات سنگین که سطح گسترده‌ای دارند و شستشوی آن‌ زمان و نیروی زیادی را می‌طلبد با کارواش صنعتی به راحتی تمیز خواهد شد.

ضمن آن‌که از این دستگاه برای شستشوی خودروهای سواری نیز استفاده می‌شود. تنها باید مراقب بود که نازل کارواش نسبت به خودرو زاویه‌دار نگه‌ داشته شود. زیرا فشار مستقیم آب احتمال رنگ‌پریدگی ماشین را به‌وجود می‌آورد.

شستشوی سطوح شهری

کارواش صنعتی یکی از تجهیزات مفید برای شهرداری‌ها است. پمپ کارواش صنعتی انتقال پرفشار آب را به‌وجود می‌آورد. آب از نازل با سرعت و توان بالا روی سطوح پاشیده می‌شود که منجر به شستشوی سطوح شهری می‌شود. پاک کردن دیوارها بعد از انتخابات به‌وسیله کارواش صنعتی انجام می‌شود.

شستشوی منازل

نظافت منازل امری مهم در سنت ایرانی تلقی می‌شود. معمولاً امکان تمیزی تمام خانه به روش سنتی وجود ندارد، از جمله: درب منازل، استخر، پارکینگ و دیوارهای خاک گرفته حیاط؛ شستشوی این مناطق از خانه نیازمند آب با فشار بسیار قوی است، عملکردی که ما از کارواش صنعتی انتظار داریم.

شستشوی منازل با کارواش صنعتی یکی از مواردی است که امکان‌پذیر است. در صنایع کشاورزی، نفت و گاز و صنایع غذایی استفاده از کارواش صنعتی رواج زیادی دارد.

انواع کارواش صنعتی بر اساس کاربرد

این وسیله نیز مانند هر ماشین و دستگاه دیگری دارای کلاسه‌بندی متفاوت است. این‌که یک کارواش صنعتی چه کاربردی دارد و در چه مکانی مورد استفاده قرار می‌گیرد باعث گروه‌بندی متفاوت این دستگاه می‌شویم.

کارواش صنعتی با فشار کم

همان‌طور که از اسم این دستگاه می‌توان حدس زد، دبی این مدل کارواش صنعتی پایین است و برای شستشوی خودروهای شخصی، سطح کثیف منازل و مکان‌های کوچک اداری و صنعتی مناسب است. پمپ کارواش صنعتی با فشار کم یک پمپ معمولی است که با برق تکفاز کار می‌کند.

فشار خروجی این نوع کارواش، بسیار پایین بوده و کمتر از 150 بار است. این مدل دستگاه، طراحی کوچک دارد و سازگار با کاربری شخصی تولید شده است. سروصدای کم، پرتابل بودن، استفاده از برق شهری و قیمت ارزان کارواش صنعتی با فشار کم نسبت به کارواش‌های دیگر از مزایای این دستگاه است.

کارواش صنعتی با فشار بالا

نام دیگر این مدل دستگاه کارواش صنعتی فوق قوی است. کاربری این دستگاه بیشتر برای کارخانه‌ها، صنایع تبدیلی و شستشوی ماشین‌آلات بزرگ صنعتی است.جرم‌بری بدنه ماشین‌آلات صنعتی، تخریب بتن و پاکسازی بدنه قطارها و ماشین‌های بزرگ از جمله موارد استفاده از کارواش صنعتی با فشار بالا است.

این نوع از کارواش می‌تواند به برق تک‌فاز و سه فاز وصل شود. کارواش‌ها برای پاشش آب نیاز به پمپ دارند. استفاده از نوع پمپ می‌تواند نوع برق ورودی را مشخص کند. معمولا پمپ‌ها با دبی بالاتر از 200 با برق سه فاز کار می‌کنند.

منبع دیگر تغذیه این مدل کارواش استفاده از سوخت‌های فسیلی است. موتور این دستگاه با تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی باعث حرکت پمپ می‌شود. پمپ انتقال آب را ایجاد می‌کند.

آب با فشار بسیار بالا از شلنگ عبور می‌کند. لنس قسمت واسط بین شلنگ و نازل است آب با عبور از لنس وارد نازل می‌شود و با فشار اهرم نازل آب به سطح پاشیده می‌شود.

قیمت کارواش صنعتی با فشار بالا از دیگر دستگاه‌ها کمی بالاتر است که البته به نوع پمپ و اجزای سازنده نیز بستگی دارد. ابعاد بزرگتر، پمپ قوی و قابل حمل بودن از خصوصیت این دستگاه است.

استفاده از پمپ فشار بالا با سوخت فسیلی مزایای خاص خود را دارد. حذف کابل، قابلیت استفاده در مکان‌هایی که منبع برق وجود ندارد و قیمت ارزان‌تر سوخت فسیلی نسبت به برق سه فاز از جمله مزایای این ‌گونه کارواش صنعتی است. کارواش صنعتی بنزینی یا گازوئیلی فقط در فضای باز مجاز است.

کارواش صنعتی آب گرم

کاربری این دستگاه برای سطوحی است که کثیفی آن‌ها از مواد چرب، روغن یا لجن‌های فاضلاب است. کارواش صنعتی آب گرم از یک سیستم گرم‌کن استفاده می‌کند. یک بویلر یا آبگرمکن می‌تواند قبل یا بعد از پمپ قرار بگیرد. آبگرمکن قبل از پمپ آب ابتدا گرم شده و بعد به داخل پمپ می‌رود و پمپاژ صورت می‌گیرد؛ اما استفاده از این سیستم مشکلات خود را دارد.

آب گرم ورودی به پمپ باعث خرابی اورینگ و قطعات پلاستیکی پمپ می‌شود. و برای گرم ماندن آب نیاز است تا آبگرمکن از ابتدای روز روشن بماند، به همین خاطر مصرف سوخت یا برق بسیار بالا می‌رود.

قرارگیری آب‌گرمکن بعد از پمپ باعث می‌شود که آب بعد از پمپاژ وارد بویلر شده و در مجاورت با گرما آب داغ شده و از نازل خارج شود. کنترلر واقع شده در بویلر به‌گونه‌ای است که با ورود آب به بویلر فرمان گرم کردن آب صادر می‌شود و بعد از آن‌که آب قطع شد، بویلر خاموش می‌شود.

دمای آب در مدل اول (قرارگیری بویلر قبل از پمپ) حداکثر 40 درجه خواهد بود ولی در مدل دوم آب تا 80 درجه نیز گرم خواهد شد. قیمت کارواش صنعتی آب گرم از کارواش آب سرد گران‌تر است.

کارواش صنعتی آب سرد

قرار نداشتن بویلر در مسیر پمپاژ آب تنها تفاوت کارواش آب سرد و گرم است. در حقیقت آب با دمایی که وارد پمپ می‌شود با همان درجه حرارت نیز از نازل خارج می‌شود. استفاده از این کارواش برای تمام سطوح مناسب است، ضمن آن‌که آب به‌طور مستقیم از پمپ به سمت نازل می‌رود، برای همین با کاهش فشار مواجه نمی‌شویم.

بعضی از افراد برای آن‌که هزینه بالاتری برای خرید کارواش آب گرم نکنند از کارواش آب سرد استفاده می‌کنند، این افراد آب گرم را وارد دستگاه می‌کنند که باید به این نکته توجه داشت تجهیزات استفاده شده در کارواش آب سرد مطابق با درجه دمایی این کارواش است و استفاده از آب گرم برای این کارواش صحیح نیست.

انواع کارواش صنعتی بر اساس سوخت

کارواش صنعتی برقی: همان گونه که نام این دستگاه کارواش صنعتی مشخص است کارواش صنعتی برقی از برق تغذیه میکند. از این رو برای انجام فرایند تمیزکاری از موتور الکتریکی بهره میگیرد. عمده ترین استفاده از نوع تجهیزات، برای مصارف خانگی و نیمه صنعتی است.

کارواش صنعتی بنزینی : دستگاه کارواش خانگی بنزینی یا دیزلی یکی دیگر از انواع مدل های واترجت صنعتی است. این نوع از دستگاه ها برای انجام فرایند نظافتی انرژی مورد نیاز خود را از بنزین تأمین می کند.

از آنجایی که بیش‌ترین کاربرد این نوع کارواش برای مصارفی همچون صنعتی، نیمه صنعتی، دستگاه ها و ماشین آلات سنگین است، از این رو طراحان و سازندگانش آن را در اندازه های گوناگونی طراحی و تولید میکنند در انتخاب این سری محصولات باید توجه کرد به دلیل ا سر و صدای زیاد آن از این دستگاه نمیتوان در محیط های داخلی استفاده کرد.

شایان ذکر است که روش کاری دستگاه کارواش هیچ گونه تفاوتی با مدل برقی آن ندارد و تنها تفاوت آن ها در نوع منبع تغذیه آن ها است.

تفاوت کارواش صنعتی و خانگی

وقتی از تفاوت بین کارواش صنعتی و کارواش خانگی صحبت می‌کنیم، هدف ما بیشتر در مورد مقایسه قطعات و جزییاتی است که در این دو ابزار به کار رفته است. اصلی‌ترین تفاوت بین کارواش‌ صنعتی و کارواش خانگی ؛ موتور آن‌هاست. این تفاوت در موتور دستگاه به چه معنی است؟

موتور

معمولا بهترین کارواش‌ خانگی دارای موتور کلکتوری هستند و این در صورتی است که کارواش‌های صنعتی، موتور دائم‌الکار از نوع القایی دارند و برای مصارف بزرگ‌تر و طولانی مدت طراحی شده‌اند. این درست در حالی است که کارواش‌های خانگی در صورت استفاده‌ی بیش از حد، دچار داغ‌شدن موتور و آسیب‌ می‌شوند. جنس قطعات استفاده شده در موتور و پمپ دستگاه‌های کارواش‌های خانگی و صنعتی متفاوت هستند.

قطعات استفاده شده در کارواش خانگی عموما سرسیلندرهای آلومینیومی یا برنجی با درجه کیفی پایین‌تر است درحالی که در ابزارهای شست‌وشوی صنعتی سرسیلندرهای صنعتی، برنج باکیفیت بالا به‌کار رفته تا دوام و کارایی بیشتری داشته باشند. پیستون‌های کارواش صنعتی هم از سرامیک بوده که برخلاف کارواش خانگی در تماس با آب دچار سایش نمی‌شوند. همیشه در هنگام خرید ابزار باید از جزئیات آن مطلع باشید تا انتخاب بهتری در خرید خود انجام دهید.

شلنگ

یکی دیگر از موارد تفاوت بین کارواش صنعتی و کارواش خانگی شلنگ‌های فشار قوی است. این تفاوت‌ مهمی است که در رابطه با مقایسه ابزار موجود در کارواش‌های خانگی و صنعتی باید به آن توجه کرد. شلنگ‌ها در کارواش صنعتی از بافت فولادی ساخته شده‌اند و توان عبور جریان با فشار زیاد را دارند. این درحالی است که شلنگ‌های استفاده شده در کارواش‌های خانگی هم ازجنس شلنگ فشار قوی بوده اما لزوما بافت فولاد در آن‌ها به کار نرفته است.

وزن و قابلیت حمل‌ونقل

 تفاوت در وزن کارواش‌های صنعتی و کارواش خانگی اصلا دور از انتظار نیست. همان‌طور که از اسم آن‌ها به نظر می‌آید. کارواش‌ صنعتی سنگین بوده و حداقل ۲۰ کیلوگرم وزن دارند. سازندگان در ساخت بهترین کارواش‌ خانگی ، با حدود ۵ کیلوگرم وزن، قابلیت حمل‌ونقل آسان‌تری را برای آن‌ها محیا کرده‌اند.

قابلیت تنظیم فشار در کارواش صنعتی

کارواش‌های صنعتی مجهز به گیج فشار هستند که می‌توان قدرت فشار را در آن‌ها کنترل و کم و زیاد کرد. با افزایش قدرت فشار، دبی خروجی آب هم افزایش پیدا می‌کند. همیچنین امکان استفاده از سه راه در کارواش‌های صنعتی وجود دارد و می‌توان همزمان از دو نازل در آن‌ها استفاده کرد. هیچ‌یک از این قابلیت‌ها در کارواش‌های خانگی وجود ندارد.

درکارواش‌های خانگی، معمولا فشار آب واقعی نیست و نازل‌های چرخشی در ایجاد فشار حاصل نقش دارند. این‌گونه کارواش‌ها دارای دبی پایین، مانند ۵ تا ۷ لیتر هستند. در نمونه‎های صنعتی، دبی آب تا ۱۲ الی ۲۰ لیتر در دقیقه هم وجود دارد.
در نمونه‎های صنعتی دور موتور پایین است (۱۴۰۰ دور) ولی قدرت بالایی دارد که باعث طول عمر بیشتر موتور می‌شود. در نمونه‌های تک فاز، دور موتور معمولا ۳۰۰۰ دور در دقیقه است.

میزان استفاده

میزان استفاده کارواش، یکی دیگر از تفاوت‌هایی است که میان این دو می‌توان قائل شد. برای تعداد استفاده‌های کمتر در طول هفته، کارواش‌های خانگی انتخاب مناسبی هستند و برای استفاده‎‌های بالاتر به‌طور مثال ۴ روز درهفته و به مدت یک ساعت در هربار؛ استفاده از کارواش صنعتی توصیه می‌شود.

شاسی

در کارواش‌های صنعتی می‌توانید شاسی‌های قدرت‌مند با بیس صنعتی و فلزی پیدا کنید اما بهترین کارواش‌ خانگی ، از شاسی‌های ضعیف‌تری برخوردار هستند و عموما جنس آن‌ها از پلاستیک تهیه شده است. به همین دلیل کارواش‌های صنعتی در محیط‌های سخت و تحت فشار بیشترین کاربرد را دارند.

تفاوت پمپ کارواش صنعتی با خانگی

فارغ از کاربرد کارواش صنعتی و خانگی که مصارف مختلفی دارد کارواش صنعتی و خانگی در اجزاء سازنده دستگاه با یکدیگر دارای تفاوت هستند این تفاوت‌ها عبارتند از:

تفاوت در کاربری، موتور

کارواش خانگی یک کارواش موقت است و همیشه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد در حالی‌که کارواش صنعتی یک کارواش دائم کار است. موتور کارواش خانگی کلکتوری است و فشار دستگاه را نسبت به خروجی آب تنظیم می‌کند؛ اما موتور کارواش صنعتی القایی بوده و برای استفاده در زمان بالا طراحی شده است.

تفاوت در متریال، سرسیلندر

جنس سرسیلندر در کارواش صنعتی از آلیاژ برنج است. برنج مقاومت زیادی داشته و کمتر دچار استهلاک می‌شود در طرف مقابل در کارواش خانگی جنس سرسیلندر از آلومینیوم است. این احتمال وجود دارد که در کارواش خانگی از آلیاژ برنج نیز استفاده شود؛ اما این برنج دارای روی کمی بوده و کیفیت لازم را نخواهد داشت.

تفاوت در متریال، بدنه

یکی دیگر از تفاوت‌های کارواش خانگی و صنعتی جنس بدنه (شاسی) این دو کارواش است. کارواش صنعتی به‌دلیل استفاده در مراکز خاص، نیاز به شاسی قوی‌تری دارد جنس شاسی این کارواش از فلزات سبک است در حالی‌که کارواش خانگی از پلاستیک ساخته می‌شود. به همین دلیل وزن کارواش خانگی سبک‌تر از کارواش صنعتی است.

تفاوت در متریال، جنس شلنگ

از آن‌جا که در کارواش صنعتی آب با فشار بیشتری از شلنگ خارج می‌شود جنس شلنگ در این کارواش از فولاد است. در حالی که در کارواش خانگی جنس شلنگ از پلاستیک فشرده یا از فلزات ضد زنگ است.

تفاوت در سیستم، تنظیم فشار

کارواش صنعتی در سر نازل از یک تنظیم کننده فشار خروجی آب بهره می‌برد. در مکان‌های مختلف نیاز است که از فشار آب متفاوت استفاده شود. گیج تعبیه شده در نازل فشار خروجی آب را تنظیم می‌کند. کارواش خانگی چنین گیجی را نداشته و امکان تنظیم فشار نیز وجود ندارد.

مزایای استفاده از دستگاه‌ کارواش

مکان‌های صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی به منظور ارتقا کیفیت محیط و راندمان کاری افراد حضور در آن باید هرچند وقت یمبار نظافت شوند. اما در بسیاری مواقع این فرایند با مشکلاتی همراه است که مهم ترین آن مصرف قابل ملاحظه آب است.

به علاوه آنکه شست و شو و تمیز کاری محیط های بزرگی بسیار زمان بر هم هست و ممکن است آن گونه که باید فرایند حذف آلاینده ها به درستی انجام نشود. از این رو انتخاب دستگاه قدرتمندی، بهترین گزینه برای رفع تمامی این مشکلات و ارتقا کیفیت نظافت یک محیط است.

از جمله موارد استفاده از این کارواش عبارت اند از: نظافت انواع ماشین های سبک و سنگین نظافت کف تمامی پارکینگ ها، راه پله ها و.. بر اساس اندازه و ابعاد آن ها نظافت و لایه روبی سطوح، تجهیزات و قطعات تمامی کارخانه ها و کارگاه ها شست و شوی سالن های مرغداری، گلخانه ها و… نظافت و حذف کثیفی نماهای آجری، سیمانی و… شستن انواع دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی و ساختمانی نظافت تمامی لوله های فاضلابی و جلوگیری از پوسیدگی و فرو رفتگی آن ها شستن جداول، معابر و تمامی نرده های خیابانی نظافت و شستن تمامی تأسیسات شهری و …

راهنمای انتخاب پمپ کارواش صنعتی

پمپ کارواش صنعتی از لحاظ کارکرد به دو مدل سانتریفیوژی و جابه‌جایی مثبت دسته‌بندی می‌شود. پمپ کارواش جابه‌جایی مثبت که به پمپ پیستونی نیز معروف است که حرکت رفت و برگشت پمپ در سیلندر باعث خروج آب از دستگاه می‌شود. فاکتورهایی که باید در زمان انتخاب پمپ به آن توجه کنیم:

  • ولتاژ ورودی: پمپ با ولتاژهای تک‌فاز و سه‌فاز کار می‌کند که پمپ‌های سه‌فاز از قدرت بالاتری برخوردار هستند. اگر به فشار بیشتر آب نیاز دارید بهتر است از پمپ‌های سه‌فاز استفاده کنید.
  • فاصله پمپ با خروجی: فاصله بیشتر پمپ با خروجی آب باعث می‌شود پمپ فشار بیشتری تحمل کند. اگر سطح بزرگی را قرار است تمیز کنید از پمپ کارواش صنعتی فشار بالا استفاده کنید.
  • گارانتی: خدمات بعد از فروش یک پمپ فاکتور مهمی در انتخاب پمپ است. در هنگام خرید کارواش صنعتی از گارانتی محصول اطلاع پیدا کنید.
  • کوپله پمپ: پمپ‌های موجود در بازار کوپله فابریک یا کوپله کارگاهی هستند، پمپ کوپله فابریک از توان و راندمان بالاتر و اتلاف انرژی کمتری بهره می‌برد.
  • پمپ سانتریفیوژی: این پمپ از توان کمتری برخوردار است و جنس بدنه پمپ از چدن است. در مواردی که نیاز به فشار و توان بالای خروجی احتیاج نیست می‌توان از پمپ سانتریفیوژی استفاده کرد.

مشخصات کارواش صنعتی

کارواش از مواردی است که در صنعت و منزل استفاده فراوانی دارد و استفاده این مورد در هر زمینه نیز یک سری محدودیت برای نوع انتخاب کارواش در زمینه‌های صنعتی و خانگی دارد. در ادامه نمونه‌هایی از انواع مشخصات کارواش صنعتی را برای شما آماده کرده‌ایم تا با استفاده از مشخصات، نوع کارواش مناسب برای زمینه صنعتی خود را انتخاب کنید.

قیمت پمپ کارواش صنعتی

پمپ‌های پیستونی به چند دلیل قیمت بالاتری نسبت به پمپ سانتریفیوژی دارد.

  1. نسبت توان به وزن در پمپ پیستونی بسیار بالا است.
  2. در ساخت پمپ پیستونی از برنج و در ساخت پمپ سانتریفیوژی از چدن استفاده می‌شود.
  3. پمپ پیستونی از توان بالاتری برخوردار است

خرید پمپ کارواش صنعتی از آبادیزل

آبادیزل بزرگترین فروشگاه اینترنتی کارواش صنعتی، پمپ کارواش صنعتی و محصولاتی مثل الکتروموتور، موتور دیزل، ژنراتور، موتور برق، گیربکس، کارواش خانگی و تامین کننده قطعات یدکی در بازار ایران است.

آبادیزل با حذف واسطه‌ها و فروش مستقیم توانسته بازار رقابتی را ایجاد کند که به نفع مشتری است. انتخاب محصول برای فروش در این شرکت، توسط نظر مهندسین و کارشناسان فنی رشته‌های مکانیک، الکترونیک و متالورژی صورت می‌گیرد، به همین دلیل تمام محصولات دارای کیفیت و تکنولوژی پیشرفته است.

آبادیزل به یک برند خاص تعصب ندارد، بلکه به کیفیت و ضمانت بعد از فروش توجه دارد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
محمود سلمانی
ارسال شده در : شنبه 04 آذر 1402

سلام خدمت شما کارواش صنعتی مناسب برای شست و شوی نمای ساختمان پنج طبقه میخوام چه برند و چه توانی مناسب هست؟ راهنماییم کنید

arash.as434@gmail.com
ارسال شده در : شنبه 04 آذر 1402

سلام کارواش صنعتی با توان 200بار مناسب استفاده شما میباشد و برندهای محبوب برتونلی، اینترپمپ و پمپاک گزینه مناسبی هستند.

طاهر عزیزی
ارسال شده در : یکشنبه 28 آبان 1402

سلام خسته نباشید کارواش صنعتی دست دوم دارید برای فروش؟؟

arash.as434@gmail.com
ارسال شده در : چهارشنبه 01 آذر 1402

سلام سلام مجموعه آبادیزل تمام محصولاتش به صورت آکبند میباشد، و در برند پمپاک، هیوندای، کارچر،AMC،دیانا،استریم،میشلن،تکنو و... کارواش صنعتی عرضه میکند. شما میتوانید با قیمت کارواش صنعتی دست دوم، کارواش صنعتی نو بخرید. در صورت تاکید در خرید کارواش دست دوم با شماره تماس های درج در سایت تماس حاصل فرمایید.

سیف اله موسوی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 آبان 1402

سلام کدوم مدل از کارواش های صنعتی مناسب برای شست و شوی خودرو هست؟ با چه توان و چه برندی میشه راهنماییم کنید

arash.as434@gmail.com
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 آبان 1402

سلام خدمت شما برای شست و شوی خودرو کارواش های خانگی مناسب هستند. کارواش های خانگی دیانا، پمپاک، استریم و... برندهای خوبی هستند و با توان های مدل حدود 100بار مناسب هستند. باتشکر