شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل

ژنراتور برق

قیمت :
105,000,000
تومان
قیمت :
6,500,000
تومان
قیمت :
12,000,000
تومان
قیمت :
17,000,000
تومان
قیمت :
45,000,000
تومان
قیمت :
20,000,000
تومان
قیمت :
35,000,000
تومان
قیمت :
45,000,000
تومان
قیمت :
12,000,000
تومان
قیمت :
10,000,000
تومان

ژنراتور برق که در زبان انگلیسی به Electrical Generator معروف است، ماشینی است که با استفاده از نیروی مکانیکی الکتریسته تولید می‌کند. 

چگونه یک ژنراتور برق تولید میکند؟ آلترناتور بوسیله القای مغناطیسی کار میکند که با چرخش آن ولتاژ روی سیم پیچ خروجی آن القا میشود.


در سال 1831 "مایکل فارادی" چگونگی اصول عملکرد ژنراتورهای الکترومغناطیسی را کشف کرد. این قانون بیان می‌کند که حرکت یک رسانای الکتریکی در یک میدان مغناظیسی، پتانسیل الکتریکی را ابجاد خواهد کرد.

فارادی برای اثبات نظریه خود اولین ژنراتور برق الکتریکی را ساخت که امروزه به "موتور هموپلار" نیز معروف است.

هموپلار فارادی یک صفحه مسی بود که با عبور از یک آهن‌ربای نعلی‌شکل ولتاژ DC تولید می‌کرد. امروزه با استفاده از قانون فارادی ژنراتور‌های الکتریکی ساخته می‌شود.

نخستین ژنراتور تک الکترومغناطیسی، معروف به صفحه‌ی فارادی (Faraday Disk)، را مایکل فارادی، دانشمند انگلیسی، در سال ۱۸۳۱ اختراع کرد. جالب اینجاست که ژنراتورهای الکتریکی حتی پیش از آنکه دانشمندان به ارتباط میان نیروی مغناطیسی و برق پی ببرند، اختراع شده بودند و از آن‌ها استفاده می‌شد.

نحوه تولید جریان الکتریکی

می دانید که آهن‌ربا بعضی از فلزات (آهن، کبالت ، نیکل وبیشتر انواع فولاد)را جذب می کند. دربعضی از مناطق در داخل زمین نیز آهن‌ربا یافت می شود که آهنها را آهن‌ربای طبیعی یا سنگ آهن مغناطیسی می نامند.

آهن‌ربای طبیعی سنگ سیاهی است که دارای آهن مغناطیس می باشد.برخی از آهن‌ربا ها با الکتریسیته کار می کنند.این نوع آهن ربا ها را آهن ربای الکتریکی می نامند.

زمینی که در روی آن زندگی می کنیم هم یک آهن ربا ست . رفتار زمین طوری است که گویا آهن‌ربای عظیمی در درون آن قرار دارد .یک انتهای این آهن‌ربا را قطب مغناطیسی شمال و یک انتهای دیگر آن را قطب مغناطیسی جنوب می نامند.همه ی آهن‌ربا ها تحت تاثیر آهن‌ربای عظیم زمین هستند.

جالب است بدانید قطب های مغناطیس شمال و جنوب زمین با قطب های جغرافیایی شمال و جنوب تطابق کامل ندارد (قطب های جغرافیایی شمال و جنوب همان نقاطی هستند که زمین گرد ان ها می چرخد.

یک موتور الکتریکی، الکتریسیته را به حرکت مکانیکی تبدیل می‌کند. عمل عکس آن که تبدیل حرکت مکانیکی به الکتریسیته است، توسط آلترناتور انجام می‌شود. این دو وسیله بجز در عملکرد ، مشابه یکدیگر هستند.

اکثر موتورهای الکتریکی توسط الکترومغناطیس کار می‌کنند، اما موتورهایی که بر اساس پدیده‌های دیگری نظیر نیروی الکترواستاتیک و اثر پیزوالکتریک کار می‌کنند، هم وجود دارند.

دو قطب یکسان آهن‌ربا یکدیگر را دفع و دو قطب مخالف آن هم را جذب میکنند (نیروی دفع یا رانش تنها روش صحیحی است که می توان با آن مغناطیسی بودن را مورد آزمایش قرار داد زیرا فقط دو آهن‌ربا قادرند یکدیگر را برانند.

در برخی از ترن های سریع مانند ترن های ماگلو از نیروی رانش آهن‌رباهای قوی استفاده شده است.

این آهن‌رباها طوری در ترن ومسیر آن قرار داده شده اند که قطب های یکسان اهن ربای ترن و اهن ربای مسیر روبروی هم قرار دارند.این قطب ها هم را می رانند وترن بدون تماس با خط آهن بر روی ان حرکت می کند.)

هرچند نیروی مغناطیسی در قطب ها ی آهن با از همه جا قوی تر است اما در خارج از آهن‌ربا هم می توان اثر آن را یافت. اگر بر روی یک آهن‌ربا کاغذی نازک گذاشته وبراده آهن را روی آن بپاشید این براده ها طرحی را تشکیل می دهند .این طرح را میدان مغناطیسی آهن‌ربا گویند.مواد مغناطیسی در درون این میدان نیروی جاذبه ودافعه را حس می کنند.

میدان مغناطیسی می تواند از موادی مانند هوا آب کاغذ و شیشه عبور کند.آهن‌ربای الکتریکی ساده را می‌توان در منزل ساخت. کافی است که چندین دور سیم عایق شده‌ای را بر یک میله آهنی (پیچ یا میخ ) بپیچانیم و دو انتهای سیم را به باتری یا پیل وصل کنیم. این آهن‌ربا به سرعت حرکت کرده و الکتریسیته تولید می کند.

تولید الکتریسیته به کمک آهن‌ربا

باتری ها وپیل ها برای تولید مقادیر کم الکتریسیته بسیار مفیدند اما عمر آن ها کوتاه است و بسیار گران هستند.بیشتر الکتریسیته ای که مصرف می کنیم به کمک مواد شیمیایی به دست نمی آید بلکه با استفاده از مغناطیس تولید می شود . مایکل فاراده اولین کسی بود که با استفاده از آهن ربا  ،الکتریسیته تولید کرد.او یک آهن‌ربای الکتریکی را به سمت داخل وخارج،در درون  یک سیم پیچ حرکت داد .این کار موجب شد که جریان الکتریکی در سیم ها جریان یابد. امروزه بیشتر الکتریسیته ای که از آن استفاده می کنیم ؛مدیون این کشف مهم است.

نحوه تولید برق در آلترناتورهای تک‌فاز و سه‌فاز

نحوه تولید برق در آلترناتورهای تک‌فاز و سه‌فاز

در این قسمت قصد داریم به تفاوت نحوه تولید برق بین آلترناتور تک فاز و آلترناتور سه فاز بپردازیم.

تولید برق در آلترناتور تک فاز

مبنای کار، قانون القای الکترومغناطیسی است. در نتیجه گردش یک سیم پیچ درون میدان مغناطیسی ثابت با القای ولتاژ در سیم پیچ لازم است.

تولید برق در آلترناتور سه فاز

در مولدهای سه فاز، سه سیم پیچ به طور همزمان درون میدان مغناطیسی می چرخند. هر سیم پیچ با اختلاف زاویه ˚120 نسبت به بقیه قرارگرفته است. به علت متفاوت بودن موقعیت سیم پیچ ها، مقدار ولتاژ تولیدی در هر سیم پیچ در یک زمان مشخص متفاوت است.

انواع ژنراتور از لحاظ کارکرد

بسیاری از افراد ژنراتورها را تولید کننده برق اضطراری می‌دانند. زیرا در زمان قطع برق، از ژنراتور تک برای تولید برق استفاده می‌کنند. توان ژنراتورها در هنگام تولید برق متفاوت است. به همین خاطر کارگیری ژنراتورها نیز متفاوت است.

ژنراتور برق خانگی

امروزه به دلیل بحران انرژی و قطع گاه و بیگاه برق، این دسته از مولدها موارد استفاده‌ی فراوانی در میان خانوارها و نیز فروشگاه‌های کوچی که اقلام فسادپذیر عرضه می‌کنند، پیدا کرده است. از جمله کاربردهای دیگر این دسته از ژنراتورها می‌توان از برق‌رسانی به پمپ‌های آب، کفکش‌های آبیاری کشاورزی و سیستم روشنایی نام برد. این دسته از ژنراتورها را بر اساس حجم و اندازه‌ای که دارند، به سه دسته‌ی کوچک قابل حمل، بزرگ قابل عمل و ثابت تقسیم‌بندی کرده ند. موتورهای این ژنراتورها به صورت تک، دو و یا چهار سیلندر عرضه می‌شوند. برای سوخت ژنراتورهای خانگی می‌توان از بنزین، گاز و یا دیزل استفاده کرد.

این نوع ژنراتور یک پکیج کوچک است که بیشتر کاربرد خانگی دارد. توان خروجی این ژنراتور بین 2kW تا 8KW متغیر است.

ژنراتور برق نیمه صنعتی

این دسته از ژنراتورها در مقایسه‌ی با ژنراتورهای خانگی توان تولیدی بالاتری دارند و می‌توانند نیاز به برق فروشگاه‌های نسبتاً بزرگ و کارگاه‌های کوچک را تأمین کرده و پوشش دهند. در کارگاه‌های ساختمانی و صنعتی که به برق شهری دسترسی ندارند، می‌توان از این ژنراتورها استفاده کرد.

این قطعه در اندازه کوچکتر تولید می‌شود. از این قطعه در جوشکاری، تخریب و اردوگاه‌های کوچک استفاده می‌شود. توان این ژنراتور نیز کمتر از نوع صنعتی است. رنج توان این ژنراتور برق از 7KW تا 15KW است.

ژنراتور صنعتی

یکی از جاهایی که هنگام قطعی برق بیشترین ضرر و زیان را می‌بینند، کارخانجات و یا کارگاه‌های صنعتی بزرگ هستند؛ در نتیجه سرمایه‌گذاری برای خرید و تهیه‌ی generator در این مکان‌ها هم به صرفه است و هم توجیه پذیر. این روزها ژنراتورهای صنعتی در مرغداری‌ها و گاوداری‌ها مصرف بیشتری دارند. از سوی دیگر در بیمارستان ها، هتل ها، شرکت‌ها و نمایشگاه‌ها نیز می‌توان از این ژنراتورها استفاده کرد.

توان تولیدی ژنراتورهای صنعتی معمولاً بیشتر از ۱ مگاوات است. افزایش سرسام‌آور قیمت ارزهای دیجیتال موجب اقبال بیشتر به ژنراتورهای صنعتی بوده است. استخراج ارزهای دیجیتال نیار به نیروی برق قابل توجهی دارد.

ماینر دستگاهی است که از آن جهت استخراج رمزارز استفاده می‌شود. ماینرهای جدیدی که امروز در بازارها عرضه می‌شوند، نیاز مصرفی بسیار بالایی دارند و در صورتی که تعداد دستگاه‌های استخراج بیشتر از ده عدد باشند، آنگاه استفاده از برق شهری برای آن‌ها دیگر چندان به صرفه نخواهد بود (غیر قانونی بودن استفاده از برق شهری برای مصارف استخراج رمزارز را نیز بایستی که در نظر گرفت).

در این شرایط می‌شود از ژنراتورهای صنعتی، که توان تولید برق بسیار بالایی دارند، استفاده کرد. البته بایستی این نکته را در نظر داشت که ژنراتورهای صنعتی با قیمت‌های نسبتاً بالایی عرضه می‌شوند و همین امر نیز موجب می‌شود تا تعداد معدودی از افراد و یا صاحبان کارخانجات از عهده‌ی خریداری آن‌ها بربیاند.

علاوه بر این، حجم بسیار بزرگ این ژنراتورها نیز کارآیی آن‌ها را محدود به مکان‌های خاصی می‌کند؛ چرا که هم جابجایی آن‌ها بسیار دشوار است و هم حجم بسیار زیادی از فضا را اشغال می‌کنند.

این ژنراتورها دارای بیشترین توان خروجی هستند که به ژنراتور تک توان بالا معروف شده‌اند. این ژنراتورها بسته به اندازه و استفاده از آنها دارای توان متفاوتی هستند که از 15kw تا 3MW نوسان دارد.

انواع ژنراتور تک

در ادامه به شرح انواع ژنراتور برق تک می پردازیم:

آلترناتور ذغالی یا جاروبکی

ساختار آن به گونه ای است که نیاز به ولتاژ تحریک خارجی دارد. این تحریک خارجی می تواند باتری یا یک منبع تغذیه باشد.

اجزا آلترناتور ذغالی یا جاروبکی

 1. FAN (قطعه خنک کننده)
 2. SOURCE POWER TO AVR (خروجی استاتور به AVR)
 3. AVR (رگولاتور تنظیم ولتاژ)
 4. STATOR (قطعه ثابت موتور)
 5. ROTOR (قطعه متحرک موتور)
 6. SUPPLY (ورودی ولتاژ تحریک)
 7. EXCITER (محرک یا تحریک کننده)
 8. RECTIFIER (مبدل جریان مستقیم به جریان متناوب)
 9. PMG (سنسور دور شفت)

در آلترناتور ها معمولا 4 روش تحریک برای راه اندازی آلترناتورهای ذغالی وجود دارد که روش بالا نمونه شنت یا خود تحریک می باشد. در بین چهار روش تحریک عادی آلترناتورها، از یک رگولاتور ولتاژ اتوماتیک یا همان (AVR) استفاده می شود. در واقع رگولاتور، ولتاژ اتوماتیک را برای تامین کردن خروجی DC یا برای جریان مستقیم به جهت تحریک کردن استاتور استفاده می کند.

معمولا آلترناتورهای ذغالی از لحاظ کوپلینگ به آلترناتورهای دو سر بلبرینگ (TWOBEARINGS) یا شفت دار تقسیم می شوند. این آلترناتورها در زمان کوپل شدن با موتورها هزینه های زیادی به همراه خواهند داشت زیرا در زمان نصب با موتور نیازمند واسطه کوپله نیز هستند.

آلترناتور براشلس

آلترناتور براشلس (بدون جاروبک) یا آهنربا دائم به آلترناتوری اطلاق می شود که با بهره گیری از مغناطیس دائم که به روتور متصل است جهت تحریک می شود و در این نوع از آلترناتورها نیازی به ذغال نداریم.

آلترناتورهای براشلس از لحاظ نوع کوپلینگ به دو نوع تقسیم می شوند:

 • تک سر بلبرینگ (صفحه ای): به آلترناتوری گفته می شود که مستقیم (بدون واسطه) به موتور کوپله می شود.
 • دو سر بلبرینگ (شافت دار): به آلترناتوری گفته می شود که در زمان کوپله با موتور به واسطه کوپلینگ نیاز دارد.

مقایسه آلترناتور های ذغالی و براشلس

مقایسه آلترناتور های ذغالی و براشلس

 • قیمت: معمولا آلترناتورهای براشلس به دلیل وجود سیم پیچ در آنها، گران تر از آلترناتورهای ذغالی می باشند.
 • طول عمر: آلترناتورهای ذغالی به نسبت آلترناتورهای براشلس عمر کمتری دارند.
 • ابعاد: آلترناتورهای براشلس از نظر ابعاد کوچک تر از آلترناتورهای ذغالی می باشند 

انواع ژنراتور بر اساس خروجی

همان‌طور که ژنراتورها را بر اساس سوخت و کارکرد به انواع مختلفی تقسیم‌بندی می‌شود، براساس برق تولیدی نیز ژنراتور تک به دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم می‌شود.

ژنراتور تک فاز

یکی از انواع ژنراتورها است که امروزه، با توجه به قطعی‌های مکرر برق، کاربرد بالایی پیدا کرده است. این نوع از الترناتور، یک مولد الکتریکی جریان متناوب است که ولتاژ متناوبی نیز تولید می‌کند. از این ژنراتورها می‌توان برای تولید برق در سیستم‌های تک فاز استفاده کرد و از همین روی نیز بیشتر در مصارف خانگی کاربرد دارند. این نوع از ژنراتورها تنها یک فاز تولید می‌کنند و همین فاز تولیدی نیز دائماً در نوسان است.
چنین نوسانی برای مصارف خانگی و در مورد وسایل خانگی چندان مشکلی ایجاد نمی‌کند و می‌تواند پاسخگوی نیاز آن‌ها به برق باشد، اما استفاده از آن‌ها برای تولید برق دستگاه‌های صنعتی، که نسبت به وسایل خانگی حساس‌تر و پیچیده‌تر هستند، هیچ توجیهی ندارد و موجب خراب شدن آن‌ها می‌شود؛ در موارد اخیر از ژنراتورهای سه فاز استفاده می‌کنند.

خروجی این دستگاه سیم یک فاز خواهد بود. جریان متناوب در ژنراتور تک‌فاز این دستگاه را برای مصارف خانگی قابل قبول کرده است. ولتاژ تولیدی این دستگاه 220 ولت AC است. توان ژنراتور تک‌فاز نیز کمتر از ژنراتور سه فاز است که رنج توانی آن 1 تا 5KVA است.

ژنراتو سه فاز

از این دستگاه برای صنعت بیشتر استفاده می‌شود. قدرت بالای خروجی الترناتور و توان ثابت آن که هیچ کاهش ولتاژی در آن دیده نمی‌شود سبب شده در صنایع و کارخانه‌ها استفاده از این ماشین رواج پیدا کند. برق خروجی این ژنراتور برق متغیر است. در صنایع کوچک از ژنراتور سه فاز با برق 430 ولت استفاده می‌شود؛ اما برای مصارف صنعتی ازخروجی 6300 ولت استفاده می‌شود. از ژنراتورهای سه فاز می‌توان برق تک‌فاز نیز تولید کرد.

کاربردی‌ترین نوع ژنراتور کدام است؟

انتخاب و خرید ژنراتور به نیاز خریدار بستگی دارد. این‌که چه سوختی قرار است استفاده شود چه توانی نیاز است از ماشین استخراج شود انتخاب متفاوت خواهد بود؛ اما معمولاً در بازار خرید و فروش همیشه یک مدل از ژنراتور به‌عنوان کاربردی‌ترین نوع ژنراتور تک انتخاب می‌شود و آن دیزل ژنراتور است. دیزل ژنراتور به دلیل نوع سوخت، امکان کوپله کردن موتور و ژنراتورهای مختلف نسبت به دیگر ژنراتورها کاربرد بیشتری در بین مصرف‌کنندگان دارد.

آلترناتور

آلترناتور ، همچنین به عنوان "ژنراتور" یا "مبدل" شناخته می شود. ژنراتور بخشی از دیزل ژنراتور است که خروجی الکتریکی را از ورودی مکانیکی تولید شده توسط موتور تولید می کند.

این کار شامل مونتاژ قطعات ثابت و متحرک است که بعضا در یک محوطه (کانوپی) محصور شده اند. قطعات با هم کار می کنند تا باعث ایجاد حرکت نسبی بین میدان های مغناطیسی و الکتریکی شوند و این به نوبه خود باعث تولید برق می شود.

 

استاتور

این قطعه ثابت است. استاتور ژنراتور شامل مجموعه ای از هادی های الکتریکی است که بصورت سیم پیچ ها بر روی یک هسته آهنی پیچیده می شوند.

روتور / آرمیچر - این قطعه متحرک است که از هر سه روش زیر یک میدان مغناطیسی در حال چرخش تولید می کند:

 

از طریق القایی - اینها به عنوان آلترناتورهای بدون ذغال شناخته می شوند و معمولاً در ژنراتورهای بزرگ استفاده می شوند.

توسط آهن ربا دائم - این در ژنراتور های کوچک بعنوان جایگزین متداول است.

با استفاده از یک اکسایتر - منبع تحریک از جریان مستقیم (DC) استفاده میکند که روتور را از طریق القای مغناطیسی تغذیه میکند.

روتور یک میدان مغناطیسی متحرک در اطراف استاتور ایجاد می کند ، که باعث ایجاد ولتاژ بین سیم پیچ های استاتور می شود. این باعث تولید جریان متناوب جریان (AC) از ژنراتور برق می شود. موارد زیر عواملی است که شما باید هنگام ارزیابی ژنراتور  به خاطر داشته باشید:

فلز در مقابل محل پلاستیکی - طراحی تمام فلزی باعث دوام آلترناتور می شود. محفظه های پلاستیکی با گذشت زمان تغییر شکل می یابند و باعث می شوند قسمتهای متحرک ژنراتور تک در معرض دید قرار گیرند. این باعث افزایش ساییدگی و پارگی و از آن مهم تر ، برای کاربر خطرناک است.

بلبرینگ در مقابل یاتاقان های سوزنی - بلبرینگ ترجیح داده شده و عمر آن طولانی تر است.

طراحی بدون ذغال- یک ژنراتور که از ذغال استفاده نمی کند نیاز به نگهداری کمتری دارد و همچنین باعث ایجاد برق دقیق تری می کند.

 

تنظیم کننده ولتاژ یا رگولاتور ژنراتور

همانطور که از نام آن پیداست، این مؤلفه ولتاژ خروجی ژنراتور را تنظیم می کند. در زیر در مورد هر مؤلفه ای که در فرآیند چرخشی تنظیم ولتاژ نقش دارد توضیح داده شده است:

رگولاتور ولتاژ ژنراتور

 تبدیل ولتاژ AC به جریان DC - تنظیم کننده ولتاژ بخش کوچکی از خروجی ژنراتور برق را بصورت ولتاژ AC می گیرد و آن را به جریان DC تبدیل می کند. تنظیم کننده ولتاژ ژنراتور سپس این جریان DC را به مجموعه ای از سیم پیچ های ثانویه در استاتور ، معروف به سیم پیچ های اکسایتر اعمال و تغذیه می کند.

 سیم پیچ های اکسایتر

 تبدیل جریان DC به جریان AC - سیم پیچ های اکسایتر اکنون شبیه به سیم پیچ های استاتور اصلی هستند و جریان AC کوچکی را تولید می کنند. سیم پیچ های اکسایتر به واحدهای موسوم به یکسو کننده های چرخشی (دیود ژنراتور) متصل می شوند.

دیود ژنراتور

تبدیل جریان AC به جریان DC - اینها جریان AC تولید شده توسط سیم پیچ های اکسایتر را اصلاح می کنند و آن را به جریان DC تبدیل می کنند. این جریان DC به روتور / آرمیچر اعمال می شود تا علاوه بر تغذیه میدان مغناطیسی در حال چرخش روتور / آرمیچر، یک میدان الکترومغناطیسی ایجاد کند.

روتور / آرمیچر ژنراتور

تبدیل جریان DC به ولتاژ AC - روتور / آرمیچر اکنون یک ولتاژ AC بزرگتر را در سیم پیچ های استاتور ایجاد می کند ، که ژنراتور به عنوان ولتاژ خروجی ، ولتاژ AC بزرگتری تولید می کند.

این چرخه ادامه می یابد تا ژنراتور شروع به تولید ولتاژ خروجی معادل ظرفیت عملیاتی کامل کند. با افزایش خروجی ژنراتور ، تنظیم کننده ولتاژ جریان DC کمتری تولید می کند. با رسیدن ولتاژ ژنراتور به حد مناسب ، تنظیم کننده ولتاژ حالت تعادل برقرار می کند و جریان کافی DC را برای حفظ بازده تولید ژنراتور در سطح عملیاتی تنظیم میکند. وقتی باری را به یک ژنراتور اضافه می کنید ، ولتاژ خروجی آن کمی کاسته میشود.

این امر باعث می شود رگولاتور ولتاژ در مرحله عمل قرار گیرد و چرخه فوق بصورت مدارات حلقه بسته بصورت فیدبک منفی شروع می شود. این چرخه تا رسیدن به شیب خروجی ژنراتور تک در حد مناسب ادامه می یابد.

موتورهای دریچه بالا یا سوپاپ بالا (OHV) در مقایسه با موتورهای غیر OHV

موتورهای OHV با موتورهای دیگر متفاوت هستند زیرا شیرهای ورودی و اگزوز موتور در قسمت سیلندر موتور قرار دارد، برخلاف نصب در بلوک موتور. موتورهای OHV نسبت به موتورهای دیگر مزایای بسیاری دارند:

 • طراحی فشرده
 • مکانیسم عملکرد ساده تر
 • دوام
 • کاربری مشتری پسند
 • سر و صدای کم در طول عملیات
 • میزان انتشار دود کم

اما موتورهای OHV نسبت به موتورهای دیگر نیز گران تر هستند.

قالب چدن (CIS) در سیلندر موتور - CIS یک پوشش در سیلندر موتور است. باعث کاهش فرسودگی و دوام موتور می شود.

بیشتر موتورهای OHV مجهز به CIS هستند. اما بررسی این ویژگی در موتور ژنراتور برق ضروری است.

CIS یک ویژگی گرانقیمت نیست اما در ماندگاری موتور نقش مهمی ایفا می کند. به خصوص اگر شما نیاز به استفاده از ژنراتور خود برای مدت طولانی داشته باشید.

شرایط نصب و جابه‌جایی ژنراتور

یکی از عوامل تاثیرگذار در خرید ژنراتور آگاهی از شرایط نصب و جابه‌جایی دستگاه است. برای این کار باید اصولی رعایت شود.

 • ژنراتورها به‌خصوص ژنراتورهای توان بالا بسیار سنگین هستند، انتقال این ژنرتور باید توسط ماشین‌آلات سنگین انجام شود.
 • لازم است ژنراتور روی ماشین فیکس شود، از کابل‌های فولادی برای نگه‌داری ژنراتور استفاده شود.
 • سوخت ژنراتور قبل از بارگیری خالی شود.( در صورتی که ژنراتور قبلا استفاده می‌شده است)
 • روی ژنراتور پوشانده شود تا در صورت بارندگی آب به داخل ژنراتور نفوذ نکند.

نکات نصب ژنراتور

 • مکان نصب ژنراتور تک باید تراز شود. فونداسیون باید به‌گونه‌ای انجام شود که لرزگیرها امکان هر نوع لرزش به دستگاه را به صفر برساند.
 • کان نصب فرش شود تا گرد و خاک وارد ژنراتور نشود.
 • خروجی اگزوز ژنراتور باید در محیط بیرون از اتاق ژنراتور تهویه شود.
 • مکان ژنراتور مسقف شود. مخزن ژنراتور باید با فاصله از دستگاه نصب شود.

مشاوره نصب و راه‌اندازی ژنراتور

برای راه‌اندازی ژنراتور و نصب ژنراتور قبل از هر اقدامی باید از کارشناشان و مهندسان حرفه‌ای مشاوره گرفت. خرید اشتباه یک ژنراتور تنها هزینه ریالی نیست که به یک شرکت وارد شود بلکه هزینه فرسایشی است که به خریدار وارد می‌شود. خرید ژنراتور تک ریزه‌کاری‌ها و نکات خاصی دارد که حتما قبل از خرید و نصب ژنراتور باید رعایت شود.

نمایندگی فروش ژنراتور در ایران

آبادیزل نمایندگی ژنراتور های مختلف در تهران بوده و سایر شهر ها نظیر اصفهان ، شیراز و مشهد را پوشش میدهد.شما می توانید انواع ژنراتور تک را از شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل که دارای عاملیت فروش ژنراتور صفر یا نو  بوده را با بهترین قیمت تهیه نمایید.

امروزه ژنراتور های  مختلفی تولید و وارد بازار می شوند که هر کدام کاربرد و توان های خاص خود را دارند. 

کارشناسان ما که تجربه بالایی در این زمینه دارند مشورت کنید. تا از بهترین و مناسب ترین نوع ژنراتور تک بهره مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در بالای سایت تماس بگیرید.

خرید ژنراتور با قیمت مناسب و کیفیت عالی از آبادیزل

ژنراتور برق یک ماشین از کارخانه نیست که در صورت عملکرد بد بتوان به شرکت دیگر به سادگی فروخت. ژنراتور برق یک ماشین کوچک نیست که در صورت انتخاب اشتباه بتوان پشت یک وانت قرار داد و به فروشنده مرجوع کرد. ژنراتور یک انتخاب هوشمندانه است.

آبادیزل با آگاهی از اهمیت ژنراتور یک راهنما و همگام شما در زمان خرید ژنراتور است. اعزام کارشناس به محل، بازدید از مکان نصب و مشاوره برای میزان توان دریافتی از ژنراتور جزئی‌ترین نکات در فروش ژنراتور از آبادیزل است که می‌تواند راهگشای خریدار شود.

فروش ژنراتور تک از نظر آبادیزل آغاز یک همراهی و همکاری است. آبادیزل پشتیبان قابل اعتماد برای خریداران است.


برای  مشاوره در مورد خرید انواع ژنراتور با ما تماس بگیرید.

شماره های تماس :  ۰۲۱۳۳۹۹۲۲۹۴ – ۰۲۱۳۳۹۱۴۰۸۴

faq

ژنراتور برق یک ماشین از کارخانه نیست که در صورت عملکرد بد بتوان به شرکت دیگر به سادگی فروخت. ژنراتور برق یک ماشین کوچک نیست که در صورت انتخاب اشتباه بتوان پشت یک وانت قرار داد و به فروشنده مرجوع کرد. ژنراتور یک انتخاب هوشمندانه است.

آبادیزل با آگاهی از اهمیت ژنراتور یک راهنما و همگام شما در زمان خرید ژنراتور است. اعزام کارشناس به محل، بازدید از مکان نصب و مشاوره برای میزان توان دریافتی از ژنراتور جزئی‌ترین نکات در فروش ژنراتور از آبادیزل است که می‌تواند راهگشای خریدار شود.

آبادیزل نمایندگی ژنراتور های مختلف در تهران بوده و سایر شهر ها نظیر اصفهان ، شیراز و مشهد را پوشش میدهد.شما می توانید انواع ژنراتور تک را از شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل که دارای عاملیت فروش ژنراتور صفر یا نو  بوده را با بهترین قیمت تهیه نمایید.

امروزه ژنراتور های  مختلفی تولید و وارد بازار می شوند که هر کدام کاربرد و توان های خاص خود را دارند. 

کارشناسان ما که تجربه بالایی در این زمینه دارند مشورت کنید. تا از بهترین و مناسب ترین نوع ژنراتور تک بهره مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در بالای سایت تماس بگیرید.

برای راه‌اندازی ژنراتور و نصب ژنراتور قبل از هر اقدامی باید از کارشناشان و مهندسان حرفه‌ای مشاوره گرفت. خرید اشتباه یک ژنراتور تنها هزینه ریالی نیست که به یک شرکت وارد شود بلکه هزینه فرسایشی است که به خریدار وارد می‌شود. خرید ژنراتور تک ریزه‌کاری‌ها و نکات خاصی دارد که حتما قبل از خرید و نصب ژنراتور باید رعایت شود.

 • مکان نصب ژنراتور تک باید تراز شود. فونداسیون باید به‌گونه‌ای انجام شود که لرزگیرها امکان هر نوع لرزش به دستگاه را به صفر برساند.
 • کان نصب فرش شود تا گرد و خاک وارد ژنراتور نشود.
 • خروجی اگزوز ژنراتور باید در محیط بیرون از اتاق ژنراتور تهویه شود.
 • مکان ژنراتور مسقف شود. مخزن ژنراتور باید با فاصله از دستگاه نصب شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
عادل
ارسال شده در : شنبه 05 اسفند 1402

سلام.۱۲نیم کاوا تک فاز لینر قیمت چنده؟ و آیا دائم کار میشه استفاده کرد؟

Aco.T21co@gmail.com
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 22 اسفند 1402

به دلیل نوسانات قیمت ارز برای گرفتن قیمت و خرید با شماره های درج شده روی سایت تماس بگیرید. شماره های تماس : ۰۲۱۳۳۹۹۲۲۹۴ – ۰۲۱۳۳۹۱۴۰۸۴

مجید مژدهی
ارسال شده در : دوشنبه 13 آذر 1402

سلام ژنراتور 50 کاوا باکیفیت میخوام چه برندی را به من پیشنهاد میکنید؟ راهنماییم کنید

arash.as434@gmail.com
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 14 آذر 1402

سلام برندهای محبوب ژنراتور در بازار عبارتند از : مکالته، استمفورد، وگ، لینز، استریم، دیزل ساز و غیره میتوانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید و محصول دلخواه خود را انتخاب کنید. همچنین میتوانید برای مشاوره خرید محصول با شماره تماس های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

حسن مرادی
ارسال شده در : یکشنبه 28 آبان 1402

سلام ژنراتور استوک برند مکالته موجود دارین؟ میشه قیمت و مدل هاشون رو بهم بگید ممنون

Aco.T21co@gmail.com
ارسال شده در : شنبه 11 آذر 1402

با سلام مجموعه آبادیزل فروش کالاهای دست دوم ندارد. برای خرید میتوانید از محصولات آکبند که اختلاف چندانی با دست دوم ندارد استفاده کنید. برای کسب مشاوره خرید رایگان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مصطفی موحدی
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 09 آبان 1402

سلام ژنراتور هوتان مدل HTA 9.0T با توان 10کاوا رو میشه توی صندوق پراید جا کرد؟ میشه منو راهنماییم کنید؟

Aco.T21co@gmail.com
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 23 آبان 1402

سلام بله آلترناتور 10 کاوا در صندوق عقب جا میشود

محسن راد
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 18 مهر 1402

سلام ژنراتور کارکرده برای فروش دارین؟ ژنراتور دست دوم دارین؟

arash.as434@gmail.com
ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 07 آذر 1402

سلام مجموعه آبادیزل تمام محصولاتش به صورت آکبند میباشد، و در برند های لوری سامر، استمفورد، مکالته، وگ، لینز، دیزل ساز، استریم و.... ژنراتور برق عرضه می‌کند. شما میتوانید با قیمت ژنراتور برق دست دوم، ژنراتور برق نو بخرید. در صورت تاکید در خرید ژنراتور برق دست دوم با شماره تماس های درج در سایت تماس حاصل فرمایید.