شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل

علف تراش


   علف زن

دستگاه علف زن یکی از دستگاه های بسیار پرکاربرد باغبانی و کشاورزی است. از این دستگاه برای تراشیدن علف های هرز استفاده می کنند.

 علف های هرز باعث می شود که رشد گیاهان و درختان اصلی باغ به خوبی انجام نگیرد چرا که آب و املاح مورد نیاز درختان را مصرف کرده و موجب ایجاد خلل در روند رشد آنها خواهد شد.


 بنابراین یکی از مهترین کارهای باغبان ها چیدن و تراشیدن علف های هرز است. امروزه برای این کار از دستگاه علف زن استفاده می شود، دستگاهی کاملا مکانیکی که در مدت زمانی کم، می تواند مقدار زیادی از علف های هرز را با زحمت بسیار کمی برای افراد بتراشد.

انواع علف تراش

علف تراش بنزینی

در این نوع از علف تراش‌ها نیروی محرکه به واسطه یک موتور بنزینی تامین می گردد که دارای قدرت های متفاوت از ۵/۱ تا ۳ اسب بوده که بر اساس حجم و نوع کار میتوان مدل مناسب را انتخاب نمود.

 در این دسته از علف تراش ها نیاز به دسترسی به برق وجود ندارد و در مکان های مختلف میتوان از آن ها استفاده نمود.

علف تراش برقی

دراین نوع از علف تراش ها نیروی محرکه از موتور برقی که با برق تکفاز قابلیت کارکرد داشته و به واسطه دو شاخه به برق اتصال پیدا کند تامین می گردد. قدرت موتور علف زن های برقی از ۵/۱ تا ۳ اسب می باشد.

علف تراش دستی(دوشی)

این نوع از علف زن همراه با بند هایی بر دوش سوار شده و دسته‌ های آن در اختیار اپراتور قرار خواهد گرفت. اتصال موتور تا تیغه در این نوع از علف زن به شکل شفت مستقیم است.

 از این رو به نسبت انواع پشتی از استهلاک کمتری برخوردار می باشد.

 اگر چه کار کردن با علف زن دوشی می‌ تواند دشوارتر از مدل های پشتی باشد؛ اما قدرت مانور پذیری بالایی که دارد باعث شده تا از این مدل با عنوان نمونه های حرفه ای در کار با علف زن یاد شود.

علف تراش پشتی

این گونه از علف زن به مانند یک کوله ‌پشتی بر پشت سوار شده و با یک فنر می تواند قدرت گردشی موتور بنزینی را به سمت تیغه هدایت نماید.

استفاده از علف زن پشتی بسیار آسان است و این علف زن هرگز تعادل شما را در حین کار به هم نخواهد زد؛ عمده خرابی در کار با علف زن پشتی متوجه فنر متحرک در آن است.

 غالباً این فنر به راحتی شکسته و یا تاب می ‌خورد و یا آنکه از محل اتصال خود جدا خواهد شد؛ اما با همه این تفاسیر انواع علفتراش پشتی برای مصارف عادی و کسانیکه خیلی در امر باغبانی حرفه ای نیستند مناسب خواهد بود.

علف تراش قوی

همه مدل های علف تراش ها و حاشیه زن ها دارای قدرت و توان بالا هستند که می توانید مناسب با نیازتان آنها را تهیه نماید.

قیمت علف تراش

فاکتورهای متعددی از جمله کشور تولید کننده، نام برند، نوع موتور آن که از نوع برقی، بنزینی یا شارژی باشد، تک کاره یا چند کاره بودن علف تراش، نوع تیغه‌های آن و …از مهم‌ترین فاکتورهایی هستند که بر قیمت یک علف تراش موثر هستند.

بنابراین لازم است برای انتخاب مدل مناسب‌تر، قبل از خرید میزان کار خود و بودجه خود را مشخص کنید.

 خرید علف تراش

برای این که بتوانید یک علف تراش مناسب با نیازتان انتخاب نمایید. باید به شرایط و عوامل مختلفی توجه کنید در زیر عوامل موثر در انتخاب یک علف تراش بهینه را برایتان شرح می دهیم:

  • مساحت محیط: محیط و مساحت زمین در انتخاب علف زن موثر است زیرا هر چقدر مساحت زمین بیشتر باشد باید از دستگاه علفزن قدرتمند تری استفاده نماید.
  • نوع و جنس گیاه و علف: برای هرس گیاهان باید از تیغه مناسب استفاده کرد.
  • کیفیت و بازدهی دستگاه:  قدرت و توان موتور علف تراش نشان دهنده کارایی و سرعت دستگاه می باشد. البته کیفیت و جنس قطعات به کار رفته در ساخت نیز بی تاثیر نمی باشند. که تمام این دلایل باعث افزایش عمر علف تراش می شود.
  • سازگار با محیط زیست:  بعضی از دستگاه ها دارای آلودگی صوتی بوده که برای مکان های کوچک مناسب نمی باشند. البته بعضی از آن ها علاوه بر تولید صدا، تولید دود نیز دارند که هم برای محیط زیست مناسب نیست هم در مکان ها کوچک نمی شود از آن ها استفاده کرد.
  • لوازم یدکی:  یکی از دغدغه ها باید تامین لوازم یدکی مورد نیاز دستگاه علف تراش باشد. زیرا اگر دستگاه دچار آسیب شود و نتوانید لوازم مورد نظر را پیدا نماید، دیگر قادر به استفاده از دستگاه نخواهید بود.

 مشخصات فنی علف تراش

هر دستگاه علف تراش مشخصاتی دارد که میتوانید با مقایسه آنها با یکدیگر یک دستگاه متناسب با نیاز خود خریداری نمایید.

 برخی از مشخصه ها:

قدرت و توان موتور، اندازه، وزن، برقی یا بنزینی بودن، پشتی یا دوشی بودن، دوزمانه یا چهارزمانه بودن، و بررسی آپشن های متعدد که شاید همه آنها به درد شما نخورد.

پس با بررسی مشخصات فنی علف تراش ها یک دستگاه متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

 چمن زن

چمن زن دستگاهی است که از یک یا چند تیغه چرخشی تشکیل شده ‌است و برای کوتاه و مرتب کردن سطح چمن با ارتفاع یکنواخت و یکسان استفاده می‌شود. 

 با تنظیم کردن درجه کوتاهی تیغه دستگاه بالا و پایین حرکت می‌کند و چمن‌ها را به اندازه‌ی دلخواه کوتاه می‌کند.

تیغه‌های چمن‌زن‌ها معمولا فلزی هستند و میزان دندانه‌های آن‌ها با یکدست کوتاه کردن چمن، رابطه مستقیمی دارد.

چمن‌زن‌ها دارای انواع گوناگونی از جمله دستی، برقی یا شارژی، موتوری یا گیربکسی و تراکتوری هستند.

خرید انواع علف تراش یا چمن زن

شما می توانید پس از بررسی مدل های مختلف دستگاه، برای قطعی کردن انتخاب خود از مشاوره خرید رایگان بازرگانی آبادیزل استفاده کنید تا خرید خوبی داشته باشید.

قیمت علف تراش در فروشگاه آبادیزل

برای اطلاع از قیمت روز محصولات میتوانید با شماره های دفتر فروش شرکت بازرگانی-مهندسی آبادیزل تماس بگیرید. (شماره های تماس بالای صفحه در سایت آبادیزل درج شده است.)

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز: