شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل

موتور پمپ آب کشاورزی

موتور پمپ کشاورزی یا موتورآب کشاورزی دستگاهی است که از دو بخش موتور و پمپ تشکلیل شده است که بخش موتور وظیفه تامین و انتقال قدرت را بر عهده داردو بخش پمپ نیز سیال مورد نظر را پمپاژ می کند.

پمپ آب کشاورزی وظیفه انتقال آب از سطوح پایین تر به سطوح بالا را دارد به نحوی که موتور آب کشاورزی در سطح بالا قرار می گیرد و توسط لوله یا شلنگ آبی که در سطوح پایین تر مثل چاه، سد، یا رودخانه ها قرار دارد را به محل ذخیره سازی یا استخر منتقل یا به طور مستقیم وارد سیستم های ابیاری می کند.


موتور پمپ آب کشاورزی

انواع موتور پمپ آب کشاورزی

انواع موتور آب کشاورزی از لحاظ کاربرد و مشخصات فنی انواع گوناگونی دارند که به شرح زیراست.

1.انواع موتور پمپ آب کشاورز ی از لحاظ سوخت مصرفی

 • موتورآب کشاورزی بنزینی: این دسته از موتور پمپ متشکل از یک موتورتک سیلندر هواخنک می باشد که از سوخت بنزین برای احتراق استفاده می کند و به همین دلیل در ابعاد کوچک تری نسبت به سایر موتورآب های کشاورزی موجود می باشد و وزن کمتری دارد. استفاده از سوخت بنزین و اندازه کوچک تر باعث شده است که این دسته از موتورپمپ ها کاربری بالاتری مخصوصا در دماهای پایین داشته باشند و با وزن کمتر قابلیت جابه جایی آسان را دارا باشند.
 • انواع موتور پمپ آب کشاورزی گازوییلی: موتورپمپ های کشاورزی دیزلی به دلیل استفاده از گازوییل برای احتراق دارای وزن و اندازه بزرگتری می باشند اما از تنوع بالایی برخوردار هستند.                                            
 • انواع موتور آب کشاورزی نفتی-بنزینی: این دسته از موتورپمپ ها برای احتراق نیاز به دو نوع سوخت دارند که توسط بنزین استارت اولیه زده می شود و پس از روشن شدن با سوخت نفت به کار خود ادامه می دهد.

انواع موتور پمپ های کشاورزی از لحاظ قطر خروجی و میزان آبدهی

موتور آب های کشاورزی در چهار سایز یک الی چهار اینچ در بازار موجود می باشد که طبق جدول زیر میزان آبدهی آن تعیین می شود.

قطر خروجی برحسب اینچ میزان آبدهی لیتر بر دقیقه 
پمپ با قطر خروجی 1 اینچ 100 لیتر بر دقیقه
   پمپ با قطر خروجی 2 اینچ     500 لیتر بر دقیقه
  پمپ با قطر خروجی 2 اینچ     1200 لیتر بر دقیقه
  پمپ با قطرخروجی 2 اینچ     1600 لیتر بر دقیقه

شایان ذکر است که انواع موتور آب کشاورزی بنزینی تا سایز 3 اینچ موجود می باشند که به این معنی است این موتور پمپ ها حداکثر تونایی 1200 لیتر بر دقیقه را دارند و موتور آب های کشاورزی دیزلی تا سایز 6 اینچ موجود می باشند که می تواند با توجه نیاز مشتری و وسعت زمین کشاورزی آبدهی بالاتری نیز داشته باشند.

 خرید موتور آب کشاورزی

عملکرد موتور پمپ آب کشاورزی

موتور پمپ آب می تواند انواع مایعات را انتقال دهد. موتور پمپ آب از دو بخش تشکیل شده است که شامل موتور و پمپ می باشد. این دو بخش به وسیله کوپلینگ و شاسی با هم در ارتباط هستند و دستگاهی به نام موتور پمپ آب را به وجود آورده اند.

یکی از مهم ترین کارهایی که موتور پمپ آب انجام می دهد این است که آب را پمپاژ می کند.

موتور و پمپ به وسیله شاسی به همدیگر کوپله می شوند که باعث می شود تا موتور پمپ آب را بتوان به آسانی حمل کرد.

طبقه بندی سوخت موتور پمپ های کشاورزی و خانگی

سوخت موتور پمپ های کشاورزی و خانگی به سه دسته طبقه بندی می شوند :

 • موتور پمپ بنزینی
 • موتور پمپ دیزلی 
 • موتور پمپ نفت بنزینی

موتور پمپ آب اغلب باید در ارتفاع شش متری از مخزن آب قرار بگیرد. موتور پمپ آب می تواند آب را تا ارتفاع بالا پمپاژ کند.

مدت زمانی که موتور پمپ آب کار می کند همچنین خیلی زیاد نمی باشد.

برای اینکه بتوانید از موتور پمپ آب استفاده بهینه ای داشته باشید، این دستگاه بهتر است تقریبا 2 تا 3 ساعت کار کند تا باعث افزایش عمر مفید آن شود.

اندازه موتور پمپ آب از سایز 1 تا 4 اینچ می باشد که می توان آن را برحسب ارتفاع و مقدار آب دهی که لازم است تغییر داد.

انواع موتور پمپ ها

موتور پمپ آب برحسب حیطه کاری، به چند دسته تقسیم می شود که شامل:

 • موتور پمپ آبی که تمیز می باشد.
 • موتور پمپ آبی که کثیف است.
 • موتور پمپ آبی که ناخالصی دارد.
 • موتور پمپ آبی که با فشار بالا همراه است.
 • موتور پمپ آب کشاورزی
 • موتور پمپ آب خانگی

در موتور پمپ آب، موتور می تواند قدرت را تامین کند و وظیفه پمپ، انتقال سیال می باشد. برای اینکه بتوانید یک موتور پمپ آب مناسبی را در نظر بگیرید، باید ارتفاع و دبی را انتخاب کنید تا مشخص شود که پمپ با چه اندازه ای مورد استفاده کار شما قرار می گیرد.

اجزای موتور پمپ آب کشاورزی

ساختار موتور پمپ آب کشاورزی

موتور پمپ آب؛ از دو بخش موتور و پمپ تشکیل شده و به منظور پمپاژ کردن و انتقال آب به مزارع و باغات کشاورزی به کار می‌رود. با توجه به اینکه در اکثر مناطق کشاورزی دسترسی به برق و شبکه‌ی برق سراسری وجود ندارد؛ از این موتور پمپ‌ها استفاده می‌شود. زیرا موتور این دستگاه‌ها با سوخت‌های فسیلی مانند بنزین، گازوئیل یا نفت بنزین کار می‌کنند و انرژی مورد نیاز برای راه اندازی پمپ را تولید می‌کنند. در واقع موتور؛ یک نیروگاه بسیار کوچک و پرتابل است که برق مصرفی پمپ را تامین می‌کند.

اجزای موتور پمپ آب کشاورزی

انواع مختلفی از پمپ‌ها وجود دارند که می‌توان برای این منظور به کار گرفته شوند. پمپ های مورد استفاده در سیستم های موتور پمپ؛ از نوع گریز از مرکز (سانتریفیوژی) می‌باشند که در دسته پمپ های دینامیکی قرار می‌گیرند و در دو نوع تک مرحله‌ای و دو مرحله‌ای وجود دارند. نوع پمپ با توجه به مقدار سیال پمپ شونده و فشار لازم برای پمپاژ؛ انتخاب می شود. با توجه به عملکرد، ساختار و کارایی هر یک از پمپ ها ؛ قطعات موتور پمپ آب کشاورزی متفاوت خواهند بود.

بدنه پمپ

بدنه پمپ‌ها اغلب از جنس آلومینیوم ساخته می شوند تا وزن کمتری داشته باشند و به راحتی بتوان آنها را جابجا کرد. درون این بدنه یا پوسته؛ قطعات موتور پمپ آب کشاورزی از جمله پروانه پمپ، محور و سیستم آب‌بندی قرار دارند. بدنه پمپ‌های سانتریفیوژی اغلب به شکل حلزونی ساخته می شود.

محور پمپ

یکی از قطعات موتور پمپ آب کشاورزی؛ محورها (شَفت) هستند که به روتور متصل شده اند و وظیفه انتقال نیرو را بر عهده دارند و باعث چرخش پروانه ها می شوند. با توجه به نوع موتور؛ محورهای مختلفی ساخته شده اند. برخی از محورها به صورت یک قطعه‌ی مجزا به موتور وصل شده اند اما برخی از محورها قطعات مجزایی نیستند و ادامه‌ی روتور می باشند. بسته به طراحی پمپ ممکن است محور دارای یاتاقان های مجزا باشد و یا اینکه به وسیله‌ی یاتاقان های موتور نگهداشته شود.

پروانه پمپ

پروانه‌ها عضو چرخان پمپ‌ها هستند و هم باعث رانش و هم مکش آب می شوند. پروانه‌ها از مهمترین قطعات موتور پمپ آب کشاورزی هستند. در واقع با خرجش پروانه آب به سمت محفظه پمپ کشیده می شود و سپس به جلو رانده می شود. ظرفیت پمپ تا حدودی به روزنه مرکز پروانه یا به عبارتی چشم پروانه ارتباط دارد. پروانه‌ها نیز دارای اجزای مختلفی هستند.

پره ها

پروانه‌ی پمپ از تعدادی پره تشکیل شده است.
روپوش پروانه: محفظه ای است که پره ها درون آن قرار می گیرند و محدود کننده‌ی جریان سیال در اطراف پروانه است.
 

نقطه مکش و نقطه رانش

در نزدیکی مرکز بدنه پمپ؛ محل ورود سیال به پمپ را نقطه‌ی مکش می گویند. قطر نقطه‌ی مکش تعیین کننده میزان آب دهی پمپ است.

در نقطه‌ی رانش یا همان نقطه‌ی تخلیه سیال از پمپ خارج شده و وارد لوله ها می شود.

رینگ های سایش

از حلقه های سایش (رینگ) به منظور آب بندی، افزایش راندمان پمپ، بهبود وضعیت ارتعاشی پمپ و گرفتن لقی و همچنین جلوگیری از سایش و خوردگی در پمپ های سانتریفیوژی استفاده می شود. در واقع این حلقه ها قابل تعویض بوده و معمولا جزء آن دسته قطعات موتور پمپ آب کشاورزی هستند؛ که در اغلب پمپ ها وجود ندارند.

کاسه نمد پمپ

وظیفه‌ی کاسه نمد آب بندی جریان سیال در داخل پمپ است. این قطعات موتور پمپ آب کشاورزی دارای آب بندی بسیار بالایی هستند و از دو بخش تشکیل شده اند. یک بخش خارجی فلزی و سخت و بخش داخلی که نرم و انعطاف پذیر است و به بخش فلزی چسبیده است. بخش نرم داخلی به محور چسبیده و کار آب بندی را انجام می دهد.

نکات مهم در انتخاب بهترین موتور پمپ آب کشاورزی و خانگی

نکات مهم در انتخاب بهترین موتور پمپ آب کشاورزی و خانگی

زمانی که قصد دارید موتور پمپ آب مناسبی را انتخاب کنید، باید اندازه لوله را نیز در نظر بگیرید.
همچنین باید به نوع سیال آن نیز توجه داشته باشید.

باید در نظر بگیرید که آیا ذرات جامد را حمل می کند و همچنین اندازه و درصد ذرات جامدی که حمل می کند چقدر است.
باید توجه داشته باشید که آیا مایع ویسکوز می باشد و اگر این طور است، ویسکوزیته آن چقدر می باشد.
باید فشار بخار آب را نیز در نظر بگیرید. باید توجه داشته باشید که آیا در برابر درجه حرارت، حساس می باشد یا خیر.
ابتدا باید ارتفاع و دبی که لازم است را مشخص کنید. باید به ارتفاع کلی دینامیک توجه کنید. ارتفاع مکشی مثبت خالصی که در دسترس می باشد را در نظر بگیرید.
همچنین درجه حرارت بهره برداری نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. باید طبیعت مایع را نیز در نظر داشته باشید.

کارکرد موتور پمپ آب


کارکرد موتور پمپ آب

موتور پمپ آب از لحاظ کارکرد به صورت 2 زمانه و 4 زمانه می باشد. مکانیزم عملکردی این دو موتور با هم متفاوت است.

احتراق در موتورهای 4 زمانه، با 2 سیکل رفت و برگشت سیلندر و در موتورهای 2 زمانه، با یک سیکل رفت و برگشت سیلندر انجام می شود.

روغن و سوخت در موتورهای 2 زمانه با هم ترکیب می شوند اما در موتورهای 4 زمانه، روغن و سوخت از هم جدا می باشند.

موتور پمپ آب می تواند انواع مایعات را انتقال دهد.

نحوه عملکرد موتور پمپ آب

طریقه عملکرد موتور پمپ آب به وسیله نیروی گریز از مرکز می باشد. ابتدا سیال به درون دهانه ورودی یا قسمت مرکزی وارد و با دوران پروانه ها به بخش بیرون هدایت می شود به علت شتاب زیاد سیال در لبه بیرونی پروانه سرعت حرکت سیال بسیار بالا است.

در واقع این پمپ ها به این طریق عمل می کنند که انرژی دریافتی را به سیال وارد می کنند که این امر سبب بالا رفتن فشار سیال خروجی از پمپ می شود. در این جا وظیفه موتور تامین انرژی مورد نیاز برای پمپ آب است.

راهنمای خرید پمپ کشاورزی

قبل از خرید یک پمپ آبیاری بهتر است نکات زیر را بررسی کنید.

هدف از خرید پمپ آب کشاورزی

اگرچه چندین روش آبیاری مختلف در عمل وجود دارد، اما هدف همگی یکسان است و آن پمپاژ آب از منبع و توزیع یکنواخت آن در مزارع است. هدف اصلی در اینجا، کاهش مصرف انرژی مورد نیاز برای آبیاری همراه با حصول اطمینان از دریافت مقادیر کافی آب برای تمام گیاهان است.

امروزه با استفاده از تکنیک های آبیاری مدرن و با کمک پمپ های آب مناسب، این اهداف به راحتی قابل دستیابی هستند.

برای اطمینان از آبیاری یکنواخت یک مزرعه، کل سطح قابل کشت به مناطق کوچکتری به نام زون تقسیم می شود. هر زون براساس نوع خاک، محصولات کشت شده و نیازهای آبیاری و غیره مشخص می شود.

سپس با استفاده از لوله ها، آبپاش ها و دریچه های متصل به هم، هر زون به صورت مجزا آبیاری می شود. به عبارت دیگر، کل مزرعه به مناطق کوچکتر تقسیم شده است تا یک آبپاش منفرد، فشار و جریان لازم برای آبیاری کل منطقه را در یک زمان ارائه ندهد.

علاوه بر این، یک کنترل کننده آبیاری (مکانیکی، الکتریکی یا دیجیتالی) نیز برای روشن و خاموش کردن آبپاش ها در زمان و منطقه خاصی مسئولیت دارد. این کنترل کننده به صورت خودکار و با استفاده از سنسورهای مختلف می تواند نیازهای آبیاری را تشخیص دهد و در نتیجه مصرف آب را به حداقل برساند.

انتخاب تجهیزات مورد نیاز برای آبیاری

احتیاجات تجهیزات مختلف در آبیاری به مقادیر متفاوت آب و فشار بستگی دارد. بنابراین، قبل از انتخاب پمپ، اولین قدم باید انتخاب تجهیزات آبیاری باشد. در هنگام انتخاب تجهیزات آبیاری، حتماً نیاز به یک کنترل کننده را در نظر بگیرید.

کنترلر نقش مهمی در قطع و وصل کردن آب در بازه‌های زمانی مشخص، همچون هنگام بارندگی، باد شدید، نور مستقیم خورشید و غیره دارد. این کنترلر باعث می شود آب به اندازه کافی در خاک نفوذ کند و از رواناب و نفوذ زیاد جلوگیری شود.

در حال حاضر، کنترلرهای پمپ هوشمند بسیار محبوب هستند. این دستگاه‌ها از داده‌های متعددی مانند رطوبت خاک، آب و هوا، رطوبت و سنسورهای باران برای تعیین میزان آب بهینه برای محصولات شما استفاده می‌کنند.

در نظر گرفتن نوع منبع آب

دسترسی به منابع آب، قانون اصلی برای داشتن یک سیستم آبیاری موفق است. در گذشته، آب به عنوان منبعی بی‌نهایت در نظر گرفته می‌شد، اما متأسفانه امروزه وضعیت برعکس شده و در اکثر کشورها، به خصوص در کشور ما، کمبود شدید آب وجود دارد. به همین دلیل، باید اقدامات صحیحی را انجام داده و اطمینان حاصل کرد که مدیریت منابع آب به طور موثر در زمین‌های کشاورزی شما انجام می‌شود.

منابع آب عمومی برای آبیاری شامل منابع آب زیرزمینی مانند چاه‌ها، چشمه‌ها و چاه‌های حفره‌ای و همچنین آب‌های سطحی از جمله دریاچه‌ها، رودخانه‌ها، مخازن و سایر منابع آب غیرمعمول مانند آب بازیافتی، آب زهکشی، آب شیرین‌سازی شده، پساب و غیره است. این منابع برای تأمین نیازهای آبیاری در زمین‌های کشاورزی استفاده می‌شوند.


مرحله سوم: تعیین نوع پمپ

محل منبع آب نقش مهمی در تعیین نوع پمپی که به خوبی کار می‌کند، ایفا می‌کند. در اینجا، به طور کلی راهنمایی‌ای درباره نوع پمپی که برای منابع آب مختلف مناسب است، مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پمپ‌های توربینی و پمپ‌های شناور چاه عمیق برای برداشت آب از اعماق زیرزمین، چاه و سایر منابع مشابه بسیار مناسب هستند.

با توجه به آب‌های سطحی، می‌توانید از چندین نوع پمپ مختلف استفاده کنید. استفاده از پمپ‌های شناور با آب زیرزمینی دارای مزایایی است؛ زیرا پمپ قابل مشاهده نیست و بنابراین احتمال سرقت و تولید صدای بیشتر کاهش می‌یابد.

دو عامل اساسی برای تأمین جریان یکنواخت آب، در دسترس بودن مقدار آب کافی و تطابق با نیازهای خاص محصول هستند. هنگام انتخاب پمپ آبیاری، بهتر است به جای خرید یک پمپ بزرگ، از چندین پمپ کوچکتر استفاده کنید.

این روش مزایای مختلفی از جمله کاهش استفاده از منابع آب زیرزمینی، کاهش مصرف انرژی، امکان قطع و وصل آسان پمپ‌ها بر اساس نیازهای متفاوت و غیره را به همراه دارد. انتخاب اندازه صحیح پمپ برای موفقیت سیستم آبیاری شما بسیار ضروری است.

برخی از عواملی که در هنگام تصمیم‌گیری در مورد اندازه پمپ باید مدنظر قرار گیرند عبارتند از:

 • مصرف برق
 • فشار سیستم
 • کنترل سرعت متغیر
 • حفاظت موتور

محاسبه راندمان پمپ

محاسبه بازده کلی سیستم قبل از انتخاب نهایی پمپ آب کشاورزی ضروری است. هزینه برق مستقیماً به میزان قدرت موتور مرتبط است. پمپ‌ها و موتورهای موجود در سیستم معمولاً بازدهی متفاوتی دارند. در اینجا یک فرمول ساده برای محاسبه بازدهی تعریف می‌کنیم:

بازده = (برداشت شده / مصرفی) × 100

در این فرمول، برداشت شده میزان آبی است که توسط پمپ برداشت شده و مصرفی میزان برقی است که موتور پمپ مصرف می‌کند. بازده سیستم بیانگر میزان بهره‌وری و کارآیی سیستم است. هرچه بازده بیشتر باشد، سیستم کارآمدتر و صرفه‌جویانه‌تر خواهد بود.

در نهایت، با توجه به بازده سیستم و میزان برق مصرفی، می‌توانید پمپ مناسبی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را با هزینه کمتر داشته باشد.

راندمان٪ = Q * H / 3.67 * P1

Q = جریان آب در m3/h اندازه گیری می شود

H = فشار بر حسب متر اندازه گیری می شود

P1 = کیلووات موتور

اکثر تولید کنندگان پمپ تمام داده‌های مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهند. این موارد به محاسبه بازده مناسب کمک می‌کند. به فراموش نکنید که پمپ شما باید قدرتی بیشتر از رساندن آب به لوله‌ها و در نهایت محصولات کشاورزی داشته باشد.

مرحله پنجم: یکپارچه سازی سیستم

امروزه، پمپ آبیاری کشاورزی به تنهایی یک دستگاه مستقل نبوده و باید با سایر سیستم‌های آبیاری ادغام شود. به عبارت دیگر، پمپی که انتخاب می‌کنید باید به طور کامل با تجهیزات آبیاری سازگاری داشته باشد تا بهترین نتیجه را به ارمغان بیاورد.

همه اجزای مذکور بالا باید به یکپارچگی درآیند تا در کشاورزی مدرن، حداکثر صرفه‌جویی در هزینه حاصل شود. با اطمینان از اینکه فشار آب بیش از حد نیاز نیست و با استفاده از کنترل‌های مناسب، هزینه‌های عملیاتی را کاهش دهید.

به طور مشابه، حفظ جریان و فشار مناسب آب منجر به صرفه‌جویی بیشتر در انرژی می‌شود. ارسال آب با دقت مناسب و در زمان مناسب به محصولات، منجر به عملکرد بالاتر، برداشت بهتر و در نتیجه افزایش سودآوری می‌شود. جدا از سود، پمپ مناسب همچنین مدیریت بهتر منابع آب را تضمین کرده و در نتیجه امکان اجرای روش‌های کشاورزی پایدار را فراهم می‌کند.

 معرفی برند های معروف موتور آب کشاورزی

 معرفی برند های معروف موتور آب کشاورزی

موتور پمپ های کشاورزی دارای تنوع بسیار زیادی از نظر برند می باشد که این نوع بسیار زیاد و گستردگی برند در این محصول بر روی قیمت آن نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. از برند های معروف این محصول می توان موارد زیر را نام برد:

 هوندا Honda

موتور پمپ های این برند دارای طول عمر و بهره وری بسیار بالایی است. موتور پمپ های هوندا دارای ویژگی هایی مانند ضد خوردگی، قدرت بالا و طول عمر زیاد می باشد که مناسب کارهای سنگین است.

 روبین Robin

این‌ برند دارای قدمت بالایی است و اکثر کشاورزان و باغداران از آن استفاده می کنند. این‌محصول به دلیل کیفیت بسیار بالا، موتور قدرتمند و فناوری ساختی که دارد توانسته است رضایت مصرف کنندگان را جلب نماید.

 کاما KAMA

یکی دیگر از برند های مطرح بازار برند کاما می باشد. پمپ آب های کاما دارای تنوع زیادی در دبی و قدرت موتور می باشد. از این رو انتخاب های زیادی را برای کاربران فراهم نموده است.

 لانسین Loncin

از ویژگی های بسیار خوب این برند می توان استارت راحت، دوام بالا،خروجی یکنواخت، مصرف سوخت کم و بهینه و آلایندگی کم را نام برد. بدنه محصول از برنده لانسین از جنس آلومینیوم می باشد که هم مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارد و هم سبک است.

 کوپ Koop

موتور پمپ های این کمپانی همچنین این برند دارای بازدهی بسیار خوبی نیز می باشد. موتور های این برند دارای وزن کمی است که این امر به جا به جایی را آسان و راحت می کند. همچنین این برند مصرف سوخت بهینه و کمی دارد.

دیانا Diana

موتور پمپ دیانا از بهترین پمپ های آب کشاورزی موجود در کشور می باشد که ساخت چین می باشد و به کیفیت بالای قطعات خود مشهور می باشد.

کمپانی دیانا چین با توجه به سابقه دیرینه در زمینه تولید ادوات و ماشین آلات صنعتی و کشاورزی و فضای سبز ؛ توانسته است با کیفیت بالای محصولات بازارهای اروپایی-آسیایی را از آن خود نماید . موتور پمپ های بنزینی دیانا با قدرت موتور و پمپ قوی توانایی آبرسانی در موارد مختلف را داشته باشد.

آبادیزل توانسته است تا بهترین نوع محصولات این کمپانی را خدمت مشتریان عزیز ارائه نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش تماس حاصل فرمائید.

یوکوهاما Yokohama

کمپانی ونکسین چین با نام تجاری یوکوهاما با توجه به سابقه دیرینه در زمینه تولید ادوات و ماشین آلات صنعتی و کشاورزی و باغبانی و فضای سبز ، توانسته است با کیفیت بالای محصولات بازارهای جهانی را از آن خود نماید.

شرکت یوکوهاما در کشور چین واقع شده است. اما تحت لیسانس کشور ژاپن می‌باشد و موتور پمپ بنزینی آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

دوو DAEWOO

یکی از محصولات کمپانی بزرگ دوو، موتور پمپ می باشد که بی شک می توان آن را یکی از موتور پمپ های با کیفیت در سطح جهانی دانست، موتور پمپ، موتور برق های بنزینی، دیزلی و اینورتر از جمله محصولات کمپانی دوو می باشد که تنوع بالای آن را می رساند.

لوبن Loben

موتور پمپ های نفت و بنزینی لوبن  یک برند مطرح ژاپنی در عرصه تولید ماشین ‌آلات موتوری است. البته برند مطرح ژاپنی چند سالی است که مسیر تولیدات خود را در کارخانجات چینی دنبال می ‌کند.چرا که با این رویکرد، با در نظر داشتن هزینه تمام شده کمتر، بهتر می تواند بازار های هدف را تغذیه کند.

 موتور پمپ لوبن اگر چه اصالتی ژاپنی دارد؛ اما ماهیت چینی در تولید و مونتاژ آن، البته تحت نظارت برند اصلی دیده می‌ شود.همین حضور مستقیم برند ژاپنی در تولید این پمپ نتیجه ‌ای جز خلق یکی از بهترین ‌های بازار ندارد.

موتور پمپ لوبن در حال حاضر از بهترین و با کیفیت ترین های موجود در بازار است که می تواند برای انواع پروژه های انتقال آب مورد استفاده قرار گیرد.

ماک MAAK

برند ماک یک برند چینی است که حدود 14 سال است که با بهره گیری از تکنولوژی روز محصولات هوندا، اقدام به تولید ادوات و لوازم کشاورزی می نماید.

لیفان Lifan

موتورپمپ لیفان از دستگاه‌های پراستفاده و کاربردی برای آبیاری مزارع، زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها است. برند لیفان برای همه ما شناخته شده است. زمانی که نتوانید از برق استفاده کنید، بهترین گزینه شما یک موتورپمپ آب است. موتورپمپ آب بنزینی لیفان برای آبیاری گیاهان و محصولات یک باغ یا زمین کشاورزی متوسط مناسب است. این دستگاه برای کارهای نیمه‌ سنگین طراحی‌شده و نباید فشار زیادی به آن وارد شود. تمام قطعات استفاده‌شده در ساخت این دستگاه از قبیل پیستون، سیلندر و شاسی بسیار محکم و بادوام هستند. وزن کم و حمل‌ونقل آسان از مزایای مهم موتورپمپ آب بنزینی لیفان است.

استریم Stream

موتور پمپ های بنزینی استریم از سری محصولات ساخت کشور چین می باشد.این محصول سال ها می باشد که وارد ایران شده و از لحاظ کیفیت فنی عملکرد مطلوبی دارد.

موتور پمپ آب کشاورزی استریم ساخت کشور چین می باشد که دارای دو سری موتور پمپ بنزینی و موتور پمپ بنزینی فشار بالا است.سایز های خروجی این محصول 2 تا 4 اینچ می باشد.

این موتور پمپ از نظر مصرف سوخت کم مصرف بوده و از نظر عملکرد و بازدهی گزینه بسیار مناسبی برای مصرف می باشد.از نظر حمل و نقل و جابجایی بسیار راحت و در عین حال از استحکام بالایی برخوردار است.

آگرو Agro

شرکت آگرو ماشین در ایران بصورت کامل خدمات این محصولات را انجام می‌دهد.

موتور پمپ های بنزینی اگرو بیشتر مناسب کاربری های سبک و زمین های کوچکتر می‌باشد.

به این دلیل که موتور پمپ های بنزینی، زمان کارکرد کمتری نسبت به موتور آب های دیزلی به صورت دائم و یکسره را دارند.

موتور آب های بنزینی زودتر از نمونه دیزلی داغ میکنند و نیاز به استراحت بیشتری در فاصله زمانی کوتاه تر دارند.

جیانگ دانگ Jiang Dong

موتور پمپ جیانگ دانگ | پمپ آب جیانگ دانگ (دیزل – بنزینی ) : پمپ آب های جیانگ دانگ به دو دسته بنزینی و دیزلی تقسیم بندی میگردند.
موتور پمپ جیانگ دانگ با توجه به قدرت بالا و میزان آبدهی بسیار زیادی که نسبت به اندازه دستگاه دارند در صنعت آبیاری و کشاورزی کاربردهای فراوانی داشته و به راحتی قابل حمل و نقل می باشند.

خرید موتور پمپ آب کشاورزی

هیوندای Hyundai

موتور پمپ هیوندای ، یکی از برندهای موتور پمپ که دارای تکنولوژی بالا و تحت لیسانس کره است موتور پمپ روبین هیوندای می باشد که مونتاژ کشور چین است.

موتور پمپ هیوندای تولید شده در کارخانه بزرگ ابزار آلات هیوندای می باشد و از لحاظ قطعات و خدمات در سطح مناسبی پشتیبانی می شود.

با توجه به قیمت مناسب و کیفیت موتور پمپ های هیوندای در بازار ایران برای این موتور پمپ های مشترین بسیاری برای خود پیدا کرده است.

موتور پمپ های هیوندای در سه نوع بنزینی ، نفت بنزینی و دیزلی در سایز های خروجی متفاوتی طراحی و تولید شده است.

راتو Rato

موتور پمپ وظیفه انتقال سیال آب را از یک محل مانند چاه را به محل دیگر را دارد که در آن محل برق وجود ندارد. موتورپمپ‌ ها دارای یک موتور میباشد که وظیفه تامین نیرو و انتقال قدرت را دارد و یک پمپ که عملیات پمپاژ را انجام می‌دهد که به وسیله شاسی به هم متصل هستند. محصولات راتو ساخت کشور چین با کیفیت درجه یک (بسیار بالا) می‌باشد و یکی از بزرگترین صادر کننده های موتورهای تک ( پیشرانه ) موتور برق ، موتور پمپ و کولتیواتور و ….  به اروپا و امریکا می‌باشد.

پوتر Potere

یکی از محصولات کمپانی چینی پوتر انواع موتور پمپ های بنزینی این شرکت می باشد که به دلیل کیفیت بسیار خوب این موتور پمپ و قیمت رقابتی آن توانسته است به خوبی جای خود را در بازار ایران باز کند و رضایت مشتریان را به دست آورد.

کمپانی پوتر به سبب تیم تحقیقاتی قدرتمند، سیستم کنترل کیفیت پیشرفته و استفاده از تکنولوژی روز توانست به سرعت روند پیشرفت را طی کند و انواع موتور پمپ های بنزینی این شرکت از استاندارهای CE ( گواهینامه ایمنی و کیفیت پایدار در کشور آلمان)، GS ( استاندارد شرایط ایمنی، سلامتی و حفاظت از محیط زیست اروپا) و همچنین استاندارد ISO9001 بر خوردارند که رعایت چنین استاندارد های کیفی بسیار بالا باعث شد تا انواع موتور پمپ های پوتر به محصولی پر طرفدار در بازارهای جهانی تبدیل شود.

واکسون Vackson

شرکت واکسون یکی از تولید کنندگان موتور آلات صنعتی و کشاورزی در چین می باشد که طی سال های گذشته توانسته با توجه به کیفیت مناسب محصولات خود بازار خوبی را در ایران برای خود پیدا کند، موتور پمپ های واکسون به دلیل کیفیت خوب و قیمت خیلی مناسبی که دارد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. شرکت واکسون در زمینه تولید موتور تک ، موتور برق ، موتور پمپ و فعال می باشد.

کوپر Cooper

موتور پمپ کوپر از بهترین پمپ های آب کشاورزی موجود در کشور می باشد که ساخت چین می باشد و به کیفیت بالای قطعات خود مشهور می باشد.

کمپانی کوپر چین با توجه به سابقه دیرینه در زمینه تولید ادوات و ماشین آلات صنعتی و کشاورزی و فضای سبز ؛ توانسته است با کیفیت بالای محصولات بازارهای اروپایی-آسیایی را از آن خود نماید . موتور پمپ های بنزینی کوپر با قدرت موتور و پمپ قوی توانایی آبرسانی در موارد مختلف را داشته باشد.

کوشین Koshin

موتور پمپ کوشین یک نوع موتور سوختی (بنزینی) است که برای ایجاد حرکت دورانی در پمپ‌های آبی و فاضلابی استفاده می‌شود. این موتورها عموماً دارای قابلیت‌های مختلفی هستند که شامل مقاومت در برابر خوردگی، قابلیت کارکرد در شرایط سخت آب و هوایی، کارایی بالا و طول عمر طولانی می‌شود.

موتور پمپ کوشین معمولاً در پمپ‌های آبی برای تأمین آب کشاورزی، آب‌های زیرزمینی، کاهش سطح آب، سیستم‌های ایستگاهی، سیستم‌های آبیاری و سایر موارد مشابه استفاده می‌شود.

سنسی Senci

 زمینه تولید ژنراتورهای برق، موتورهای پمپ، هواکش‌ها، کمپرسورها و دستگاه‌های برش و خراطی فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1995 تاسیس شده و با داشتن تکنولوژی پیشرفته و کادری مجرب، محصولات با کیفیت و قابل اعتمادی را برای مصرف کنندگان خود تولید می‌کند.

محصولات شرکت سنسی شامل ژنراتورهای برق با توان‌های مختلف، موتورهای پمپ با عملکرد بالا، هواکش‌های صنعتی و خانگی، کمپرسورهای هوا، دستگاه‌های برش و خراطی و دستگاه‌های برقی دیگر می‌شوند.

ایمر Emer

شرکت چینی ایمر (IMER) یکی از تولیدکنندگان برجسته موتورهای پمپ آب در چین است. محصولات این شرکت شامل موتورهای پمپ آب بنزینی و دیزلی با ظرفیت های مختلف می باشد.

خرید موتور پمپ آب کشاورزی

خرید پمپ آب کشاورزی مناسب کسب و کار شما به فاکتور های مختلف و مهمی بستگی دارد که رعایت نکردن این فاکتورها می تواند باعث اتلاف وقت و هزینه شما شود که در این زمینه مهندسین و کارشناسان فنی آبادیزل در تکاپو هستند تا شما را در انتخاب موتور پمپ کشاورزی مناسب زراعت و کسب و کارتان به بهترین نحو راهنمایی کنند.

یکی از فاکتورهای  مهم خرید پمپ آب کشاورزی نوع کاربری آن است که:

 • زمین های زارعی: زمین های زراعی نیازمند موتورپمپ های با قطر خروجی بیشتری می باشند تا بتوانند حجم بیشتری از آب را منتقل کنند که این امر به این معنی است که در هنگام خرید باید به سراغ موتورپمپ های کشاورزی با قطرخروجی بیشتری باید بروید.
 • زمین های باغی: زمین های باغی نیازمندفشاربیشتر برای آبیاری می باشند و انتخاب نامناسب موتور پمپ های کشاورزی نمی تواند پاسخ گوی سیستم های آبیاری تحت فشار باشد.

موتور پمپ های کشاورزی از لحاط ارتفاع به دو دسته ارتفاع معمولی و ارتفاع بالا تقسیم می شود که موتور پمپ های ارتفاع معمولی توانایی پمپاژ 30 متر ارتفاع را دارند که به عبارتی توانایی انتقال آب روی زمین تا 300 متر را دارا می باشند.

همچنین موتور پمپ های ارتفاع بالا توانایی پمپاژ آب بین 70 الی 110 متر را دارا می باشند که روی زمین می توانند بین 700 متر الی 1000 متر آب را انتقال دهند.

  قیمت پمپ آب کشاورزی

 قیمت پمپ آب کشاورزی

یکی از مهمتربن مراحل خرید پمپ آب کشاورزی، قیمت موتور آب می باشد که به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در ادامه این مطلب به بررسی قیمت موتور پمپ آب کشاورزی برقی، گازوئیلی(دیزلی)، بنزینی، 1 اینچ، 2 اینچ، 3 اینچ، 4 اینچ و ... خواهیم پرداخت.

عوامل موثر بر قیمت موتورپمپ کشاورزی

 1. برند محصول: برند محصول یکی از مهم ترین فاکتورهای قیمت پمپ آب کشاورزی می باشد به طوریکه موتور پمپ های با برند معروف تر دارای رنج قیمتی بیشتری می باشد که این تفاوت قیمت نشات گرفته از متریال استفاده شده در محصول، خدمات پس فروش و گارانتی محصول و هزینه های تحقیق و توسعه محصول می باشند که بدون شک برندهای مطرح تر دارای کیفیت بالاتری می باشند و می توانند مدت زمان بیشتری برای شما کار کنند.
 2. حجم موتور: موتور پمپ های کشاورزی با قدرت موتور متفاوتی در بازار موجود می باشد و بدیهی است که موتورپمپ های قدرتمندتر دارای موتورهایی با قدرت بیشتری می باشند و این مسیله باعث افزایش قیمت موتور آب کشاورزی خواهدشد.
 3. دبی ورودی و خروجی: از دیگر فاکتورهای مهم موثر در قیمت موتور پمپ آب کشاورزی دبی ورودی و خروجی محصول می باشد که شما باید با توجه به میزان حجم آبی که نیازمندید موتورپمپ با دبی خروجی مناسب انتخاب کنید که موتورآب کشاورزی با دبی بیشتر قطعا مستلزم هزینه بیشتر خواهد بود

قیمت موتور آب کشاورزی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که طبیعی است که در هنگام خرید موتور پمپ کشاورزی دچار سردرگمی شوید 

که در این هنگام دریافت راهنمایی از تکسنین ها و مهندسین می تواند بسیاری از سوالاتتان را برطرف کند و به یک انتخاب درست منتهی شود بدین منظور مهندسین و تکنسین های فنی آبادیزل مفتخرند تا شما را از صفر تا صد خرید موتور پمپ های کشاورزی مشاوره فنی دهند.

شرکت آبادیزل همیشه در تکاپو بوده است که مناسب ترین قیمت را به مشتریان عزیز ارایه کند بدین منظور توانسته است با کسب نمایندگی برندهای مطرح انواع موتور پمپ کشاورزی یا پمپ آب کشاورزی و حذف واسطه ها به این مهم دست یابد.

نمایندگی موتور آب های کشاورزی در ایران

آبادیزل نمایندگی انواع پمپ های کشاورزی در تهران بوده و شهرهای اصفهان ، شیراز و مشهد و ... را  پوشش میدهد.

شما می توانید انواع پمپ های مختلف را را از شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل که دارای عاملیت فروش پمپ های کشاورزی می باشد را با بهترین قیمت تهیه نمایید.

امروزه پمپ های مختلفی تولید و وارد بازار می شوند که هر کدام کاربرد و توان های خاص خود را دارند. 

کارشناسان ما که تجربه بالایی در این زمینه دارند مشورت کنید. تا از بهترین و مناسب ترین نوع پمپ آب بهره مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در بالای سایت تماس بگیرید.

خدمات پس از فروش پمپ آب کشاورز ی آبادیزل

خدمات پس از فروش پمپ آب کشاورزی آبادیزل

موتور پمپ های کشاورزی یا موتورآب کشاورزی موجود در آبادیزل دارای نمایندگی و پاسخگوی 24 ساعته می باشند که می توانند شما را در تمام مراحل خرید، پشتیبانی، نصب و مشکلات فنی پیش آماده در تمام ساعات شبانه روز و هفت روز هفته راهنمایی کنند و در صورت وجود مشکل فنی یا نیاز به تعمیر محصول شما را به تعمیرگاه های موجود در سطح کشور ارجاع دهند.

faq

از عوامل موثر بر قیمت موتور پمپ کشاورزی میتوان به برند محصول، حجم موتور و دبی ورودی و خروجی اشاره کرد که بیشترین تاثیر را روی قیمت پمپ آب کشاورزی میگذارند.

موتور آب کشاورزی از لحاظ کاربرد و مشخصات فنی انواع گوناگونی دارند که به دو دسته اصلی تقسیم میشوند: انواع موتور پمپ آب کشاورز ی از لحاظ سوخت مصرفی و انواع موتورپمپ های کشاورزی از لحاظ قطر خروجی و میزان آبدهی.

آبادیزل نمایندگی انواع پمپ های کشاورزی در تهران بوده و شهرهای اصفهان ، شیراز و مشهد و ... را  پوشش میدهد.

شما می توانید انواع پمپ های مختلف را را از شرکت بازرگانی مهندسی آبادیزل که دارای عاملیت فروش پمپ های کشاورزی می باشد را با بهترین قیمت تهیه نمایید.

امروزه پمپ های مختلفی تولید و وارد بازار می شوند که هر کدام کاربرد و توان های خاص خود را دارند. 

کارشناسان ما که تجربه بالایی در این زمینه دارند مشورت کنید. تا از بهترین و مناسب ترین نوع پمپ آب بهره مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در بالای سایت تماس بگیرید.

 • موتور پمپ بنزینی
 • موتور پمپ دیزلی 
 • موتور پمپ نفت بنزینی

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
محمود ولی بیگی
ارسال شده در : یکشنبه 28 آبان 1402

سلام موتور پمپ آب کشاورزی فیرمن بهتره یا موتور پمپ آب جیانگ دانگ؟ با تشکر از سایت خوبتون

arash.as434@gmail.com
ارسال شده در : شنبه 04 آذر 1402

سلام هرکدام از این برندها ویژگی ها و کارایی ها و مدل های منحصر به فرد خودشان را دارند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.